Problem z routerem TP-Link a neostrada, podlaczenie pod 2 PC

Witam, na wstepie chcialem napisac ze jestem dosyc blady w tym temacie wiec prosze o jasne tlumaczenie.

Zakupilem Router TP-Link TD-W8901GB oraz USB adapter TP-linku.

Posiadam neostrade, modem Sagem(taki dosyc stary).

Problem: Po podlaczeniu routera i modemu mam internet na kompie glownym ale nie ma go (chyba) w routerze poniewaz Adapter po zainstalowaniu laczy sie z routerem ale na 2 kompie nie ma neta.

Calosc podlaczylem w nastepujacy sposob. Wtyczka od neta-----Modem(przez podzialke do modemu wchodza 2 kable line)–podzialka, przy wyjsciu gdzie sa 2 gniazdka wchodzi kabel od fona i kabel ktory idzie do routera).

Kiedy konfiguruje modem z plytki przy czesci “Check ADSL Device’s Connectivity” 1 czesc Network Adapter enabled jest ok, natomiast przy checking network status wychodzi nastpeujacy blad “The connectivity of the router’s line port is detected failed. Please check your network connectivity and retry”, a net mam skoro tutaj pisze.

Na modemie pala sie nastpeujace diody. Power,Wlan(czasem mrugnie),i ta od podlaczenie pod kompa.

Prosze o pomoc, z gory dziekuje.

Hej,

Niestety źle połączyłeś te kabelki. Faktycznie router nie działa, gdyż nie ma połączenia do linii ADSL. Zresztą nawet gdyby miał, nie jest możliwe działanie dwóch urządzeń (modemu ADSL i routera z modemem ADSL) na jednej linii. Jeśli już kupiłeś router, to jego powinieneś użyć do połączenia internetowego. Zamiast podłączać kabelek z gniazdka telefonicznego do modemu, podłączasz go do odpowiedniego portu w routerze. A następnie do routera podłączasz komputery, konfigurujesz go i korzystasz z internetu - najprościej ujmując standardowy modem od TP nie jest potrzebny.

A jak skonfigurować samo połączenie?? Pomogą posty w temacie TP-LINK TD-W8901GB konfiguracja - są w nim też linki do dokumentu pdf, w którym krok po kroku opisano konfigurowanie tego modelu pod różnych dostawców internetu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

ok, kabalek z gniazdka podlaczony pod rozdzielnik Gniazdko----Rordzielnik===Telefon,router.

Skonfigurowalem tak jak bylo w tutorialu nadalem parametry dla neo 0/35 VPI/VCI nazwa i haslo wpisane, a tu swiatelko “internet” ani drgnie caly czas tylko mi wlan sie pali/mruga. Jakas rada? ;/

Hej,

Sprawdź, czy wszystko jest wpisane - nie tylko VCI/VPI, ale i na przykład ISP. A jak wpisywałeś nazwę użytkownika - jako xxxxx@neostrada.pl czy zgodnie z instrukcją jako rejestracja??

Pozdrawiam,

Dimatheus

probowalem przez swoj login i tak jak napisali w instrukcji.

Po wprowasdzeniu wszystkiego restartuje router do curent settings nawet.

takie parametry wpisuje http://img269.imageshack.us/i/82801283.jpg/

BTW czy dioda Internet/ADSL nie powinna chociaz mrugac po wprowadzeniu kabla?

Dodane 21.10.2009 (Śr) 17:56

up. moze ktos pomoze :smiley:

Hej,

Trochę zwłoki, bo ciężki tydzień miałem… :slight_smile:

OKI, ale cz wpisywałeś całość nazwy użytkownika - tzn login@neostrada.pl??

Wygląda na to, że wszystko jest ustawione poprawnie…

Tak, powinna!! Jeśli nie świeci się po podłączeniu kabla sprawdź, czy jest wpięty w poprawnym gniazdku oraz czy kabel nie jest uszkodzony - do tego możesz wykorzystać stary modem ADSL,przez którego łączyłeś się do tej pory.

Pozdrawiam,

Dimatheus