Problem z routerem TP-Link TD-W8901G podczas połączenia

Witam. Chodzi o router TP Link TD-W8901G. Chyba wszystko jest dobrze podłączone do routera tj. RJ-11, RJ-45 itp., świeci się ADSL i jeden slot z routera, a WLAN miga.

Notebook wykrywa i się podłączy tylko nie wiem dlaczego, ale komputer, do którego jest podłączony router nie chce wyświetlić żadnej strony jak by nie był podłączony. Jak wchodzę w połączenia sieciowe to wyświetla mi, że jestem podłączony.

Jak odłączę router i podłącze się po przez modem, który otrzymało się podczas zakupu neostrady to wszystko chodzi.

Coś może być źle skonfigurowane? Dodam, że komputer jest mocno zaśmiecony i to może być przyczyna?

Hej,

Dla uściślenia kilka ustaleń. :slight_smile:

Notebook połączony jest przez sieć bezprzewodową WiFi na na nim internet działa?? Jeśli tak, to problemem na pewno nie jest konfiguracja połączenia ADSL w routerze.

Komputer stacjonarny jest podłączony do routera kabelkiem poprzez kartę sieciową??

Sprawdź, jaki otrzymałeś adres sieciowy i czy brama oraz maska podsieci zgadza się z tą, która jest na notebook’u, po podłączeniu do neta.

Czy we właściwościach ustawień sieciowych masz ustawione, by adres IP był nadawany automatycznie??

Jakiego używasz firewall’a??

Mało prawdopodobne biorąc pod uwagę fakt, że na modemie uzyskałeś połączenie.

Pozdrawiam,

Dimatheus