Problem z routerem wifi

Witam,

wczoraj podpisałem z plusem umowę na internet. Posiadam modem ZTE MF823 LTE oraz router EDIMAX LT-6408n.

  1. Po podłączeniu modemu bezpośrednio do komputera jest połączenie z internetem.

  2. Po podłączeniu modemu do routera, a router przez kabel ethernet do komputera jest połączenie.

  3. Przy próbie połączenia z internetem przez WiFi komputer nie wyszukuje sieci “Plus”. Wszystko robie zgodnie z instrukcją już po kilka razy. Próbuję wyszukać tej sieci na dwóch komputerach i żaden nie odnajduje tej sieci. nie jest to też wina komputerów bo oba łączą się z innymi sieciami WiFi.

Czytałem o wykonaniu szybkiej konfiguracji routera poprzez zalogowanie się jako admin na 192.168.2.1. Łączę komputer z internetem na ten drugi powyższy sposób czyli modem + router + kabel ethernet. Ładuje się strona. Wyskakuje okno logowania. Wpisuję wszystko zgodnie z instrukcjami. Okienko na ułamek sekundy znika i pojawia się z powrotem.

Czy ktoś ma jakis pomysł co się dzieje?! Na połączenie z działem technicznym czekałem już 6 razy, za kązdym razem po 10 minut i za każdym razem nikt nie odbiera :confused:

Pomocy!

po wifi szukaj sieci z ssid rutera, a nie modemu plus’a.

Qba747 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.