Problem z routingiem czy operator... wali w kule?

Witajcie. Mam taki problem stąd ten temat. A mianowicie… Dość znany program do trackingu połączenia WinMTR pokazał mi dziś dość dziwny wynik po próbie sprawdzenia połączenia z jedną z domen we frankfurcie z którą łącze się cały czas. A mianowicie… na końcu połączenia zamiast docelowego adresu umiejscowionego właśnie we Frankfurcie ( czy choćby przy próbie testowania domeny w amsterdamie , milanie itp itd) znajduje się adres ip… w USA…

Pytanie moje jest takie:

  1. Czy może to być kwestia maskowania połączenia przez operatora z którym mam pewne problemy ( dostawca światłowodu, ale większość połączeń jest oparta o mobilny syf od T-mobile, gdzie jakość połączenia przy umowie internetu światłowodowego 400/40mb jest na poziomie… internetu ADSL od Orange do 20 MB… i kłócę sie o finalny routing na jakimś znośnym jak na światłowód poziomie )
  2. Czy może jest to kwestia maskowania adresu po stronie cloudflare czy jakiś inny sposób na “ukrywanie” realnej “drogi połączenia”.

Poniżej zrzut ekranu z testu WinMTR - pierwsze dwie pozycje to moje IP oraz IP centrali. Nastepne… to teoretyczna droga do “mojego miejsca docelowego” które powinn być we frankfurcie a znajduje się… w USA. Testowałem na kilku róznych komputerach podłączonych pod ten sam router ( wifi, lan itp itd ) .

P.S tracert pokazuje taki sam “wynik” jak WinMTR

Prawdopodobnie właściciel domeny podpiął stronę pod CDN cloudflare. Taki traceroute jest zupełnie prawidłowy.
BTW. Serwer proxy znajduje się w Warszawie, a nie w USA.

1 polubienie

Ostatni adres na liście czyli teoretycznie docelowy - przy próbie trackowania go pokazuje mi lokalizację w USA a nie jak oczekiwałem - we frankfurcie dlatego założyłem ten temat żeby dowiedzieć się o co chodzi. Ale dzięki za wyjasnienie.

Cloudflare swoje adresy geolokalizuje jako USA; w rzeczywistości może on znajdować się gdziekolwiek na świecie.

1 polubienie

Adres IP przypisany jest do osbowości, która może mieć zarejestrowaną działalność w USA, a serwer fizycznie zajduje się w Polsce.

U mnie tracert kończy się na Warszawie i dalej nie idzie.

Może ktoś znowu podmienił trasy BGP i popsuł Internety?