Problem z rozciągającą się komórką (<td>)

mam taki problem - pisze strone php/html ale problem dotyczy html, mam komórkę td z parametrem wind=100 i komórka rzeczywiście ma 100px, ale w momencie kiedy dodam tekst który ma ponad 100px szerokości, powiedzmy że ten tekst to “sierotka marysia, sierotka marysia, sierotka marysia” to komórka się poszerza zamiast zostawać w szerokości 100px i tekst przenosić do nowej linijki… Jak mogę zrobić żeby tekst był przenoszony do nowej linijki zamiast poszerzania komórki?

  1. nie wind tylko width …a konkretniej width=“100”

  2. coś mi się wydaje że tabele nie bardzo się nadają do tego co chcesz zrobić

  3. lepiej formatować css’em …nawet jeżeli się uprzesz przy tej tabeli - chociaż polecał bym divy

    aaa aaa aaa aaaa aaaaa aaaaa aaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaaaa

hmm a word-wrap nie służy przypadkiem do przycinania (łamania) długich łańcuchów typu ‘aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa’? ponadto word-wrap o ile się nie mylę dostępny jest dopiero od css3 co na chwilę obecną może prowadzić do niekompatybilności z niektórymi przeglądarkami i powinno być raczej robione przez php.

zawijaniem tekstu w css powinno być uzyskiwane chyba przez overflow:auto

Zgadzam się z tym że word-wrap niestety może nie działać tak jak powinien i ewentualne długie ciągi lepiej łamać w php, ale i raczej nie zaszkodzi.

…a overflow:auto też raczej nie zawinie tylko doda scrollbara/y. :wink:

przy ustawionym width, scroolbara dodało by overflow:scroll zdaje się, :auto, powinno zawinąć w pionie właśnie, a scrollbara (pionowego) dodać tylko jeżeli zawartość nie będzie mieściła się na wysokość. nie wiem na ile to uniwersalne, ale u mnie takie rozwiązanie działało :wink: