Problem z rozdielczośćią w grze - Out of range

Witam ! Nabyłem właśnie grę Stronghold Crusader HD i mam problem z odpaleniem gry. Otóż gra co prawda włącza się bez problemu gdyż słyszę muzykę, problem jednak w tym że mam czarny ekran i wyświetla się komunikat Out of range. To samo mam gdy próbuje ustawić rozdzielczość ekranu wyższą niż obsługuje mój monitor. Nie wiem jak uruchomić tą grę w mniejszej rozdzielczośći. Tu wiec moje pytanie czy da się to jakoś zmienić i naprawić czy jednak nie. Próbowałem uruchomić też grę w trybie zgodności 640x480 ale to nic nie pomaga.

Mój monitor to benq ET 0026 n.

Sterowniki aktualne ? Poda specyfikację sprzętu .

Windows XP service pack 2

Intel Celeron 3/06 GHz

2 GB RAM

GeForce 7600 GT

Jeszcze coś?

Jakieś 4 miechy temu robiłem format dysków więc wszystkie sterowniki wgrywałem na nowo. Jeśli jednak mam szukać aktualizacji to do których podzespołów? Karty graficznej?

Jak ty chcesz ustawić rozdzielczość wyższą niż monitor obsługuje? Przecież to z zasady nie będzie działać ;/

chodziło mi o to że sprawdzałem jaką rozdzielczość obsługuje monitor metodą prób i błędów tak z ciekawości a nie poprzez wykaz rozdzielczości z instrukcji i tego typu podobnych rzeczy.

Komunikat" Out of range" może dotyczyć takżę częstotliwości odświeżania ekranu(Hz). Spróbuj ją zmienić w ustawieniach gry(są takowe dostępne?)

Tyle że ustawień gry nie mam jak zmienić gdyż menu gry także jest dla mnie niewidoczne z powodu tego błędu…

Spróbuj nacisnąć ALT+ENTER i może w trybie okna się pojawi.

Gra nie chce się przełączyć na taki tryb :frowning:

Aktualizowałem już najnowsze sterowniki do karty ale nadal nie pomogło…

Odinstaluj grę i usuń jej wszelkie pozostałości. Zainstaluj jeszcze raz.

Bez sprawdzenia takiej głupoty nie pisałbym na forum…

Robiłem już instalke na dwóch różnych dyskach i to po 2 razy i nadal ten sam błąd :frowning:

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Często gdzieś w katalogu z grą znajduje się plik konfiguracyjny(np. config.cfg). Może poszukaj go, otwórz notatnikiem i spróbuj znaleźć inforamcje dot. rozdzielczości i je zmienić.

Wyżej pisało byś zmniejszył odświeżanie ekranu w opcjach karty graficznej. PS: masz system 32 czy 64 bitowy ?

System mam 32 bitowy.

Co do częstotliwości odświeżania to wynosi ona 60Hz i nie da się jej już bardziej zmniejszyć.

Pilku konfiguracyjnego chyba nie ma w tej grze gdyż nie mogę takowego znaleźć :frowning: