Problem z rozdielczośćią w grze - Out of range

(Przemek Mierzwiak) #1

Witam ! Nabyłem właśnie grę Stronghold Crusader HD i mam problem z odpaleniem gry. Otóż gra co prawda włącza się bez problemu gdyż słyszę muzykę, problem jednak w tym że mam czarny ekran i wyświetla się komunikat Out of range. To samo mam gdy próbuje ustawić rozdzielczość ekranu wyższą niż obsługuje mój monitor. Nie wiem jak uruchomić tą grę w mniejszej rozdzielczośći. Tu wiec moje pytanie czy da się to jakoś zmienić i naprawić czy jednak nie. Próbowałem uruchomić też grę w trybie zgodności 640x480 ale to nic nie pomaga.

Mój monitor to benq ET 0026 n.

(lordjahu) #2

Sterowniki aktualne ? Poda specyfikację sprzętu .

(Przemek Mierzwiak) #3

Windows XP service pack 2

Intel Celeron 3/06 GHz

2 GB RAM

GeForce 7600 GT

Jeszcze coś?

Jakieś 4 miechy temu robiłem format dysków więc wszystkie sterowniki wgrywałem na nowo. Jeśli jednak mam szukać aktualizacji to do których podzespołów? Karty graficznej?

(Samurai) #4

Jak ty chcesz ustawić rozdzielczość wyższą niż monitor obsługuje? Przecież to z zasady nie będzie działać ;/

(Przemek Mierzwiak) #5

chodziło mi o to że sprawdzałem jaką rozdzielczość obsługuje monitor metodą prób i błędów tak z ciekawości a nie poprzez wykaz rozdzielczości z instrukcji i tego typu podobnych rzeczy.

(Ulica Xd) #6

Komunikat" Out of range" może dotyczyć takżę częstotliwości odświeżania ekranu(Hz). Spróbuj ją zmienić w ustawieniach gry(są takowe dostępne?)

(Przemek Mierzwiak) #7

Tyle że ustawień gry nie mam jak zmienić gdyż menu gry także jest dla mnie niewidoczne z powodu tego błędu…

(Xemidra) #8

Spróbuj nacisnąć ALT+ENTER i może w trybie okna się pojawi.

(Przemek Mierzwiak) #9

Gra nie chce się przełączyć na taki tryb :frowning:

Aktualizowałem już najnowsze sterowniki do karty ale nadal nie pomogło…

(Xemidra) #10

Odinstaluj grę i usuń jej wszelkie pozostałości. Zainstaluj jeszcze raz.

(Przemek Mierzwiak) #11

Bez sprawdzenia takiej głupoty nie pisałbym na forum…

Robiłem już instalke na dwóch różnych dyskach i to po 2 razy i nadal ten sam błąd :frowning:

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

(Ulica Xd) #12

Często gdzieś w katalogu z grą znajduje się plik konfiguracyjny(np. config.cfg). Może poszukaj go, otwórz notatnikiem i spróbuj znaleźć inforamcje dot. rozdzielczości i je zmienić.

(lordjahu) #13

Wyżej pisało byś zmniejszył odświeżanie ekranu w opcjach karty graficznej. PS: masz system 32 czy 64 bitowy ?

(Przemek Mierzwiak) #14

System mam 32 bitowy.

Co do częstotliwości odświeżania to wynosi ona 60Hz i nie da się jej już bardziej zmniejszyć.

Pilku konfiguracyjnego chyba nie ma w tej grze gdyż nie mogę takowego znaleźć :frowning: