Problem z rozdziałką w Panoramicznym Laptopie

Witajcie. Jak zapewne widzicie w nazwie tematu mój problem jest związanym z tym faktem. We wszystkich grach mam po bakach dwa czarne klajstry wiem że jest to spowodowane właśnie panoramiczną szerokością wyświetlacza w moim laptopie. I teraz czas na finał. Co zrobić aby na przykład gry były na całej szerokości i owe czarne klajstry przeszły w niepamięć ?

Spróbuj ustawić w grach opcję wide screen albo aspect ratio na 16:9

Albo po prostu dobieraj prawidłowe rozdzielczości. Najprostszy sposób sprawdzenia jakie są proporcje? Podzielić szerokość przez wysokość i porównać z ułamkiem opisującym proporcje ekranu. 16/9=1.(7), 16/10=1.6, 4/3=1.(3), 5/4 =1.25.

Najprostsza sprawa to włączać wszystko w natywnej rozdzielczości ekranu.

A o jakich grach mowa? Jeśli to stare gierki to mogą nie mieć takiej rozdziałki tak jak moje kochane Diablo 2 :wink: a we wszystkich pozostałych tak jak koledzy wyżej, zawsze możesz jeszcze rozciągnąć ekran ale nie wygląda to ciekawie.

@igrek

Niema czegoś takiego. W ogóle z czymś takim się nie spotkałem.

@nnick

Myślisz że się tym nie bawiłem? :slight_smile: Nic nie daje.

@PaPuX

A po polsku ^^

@AdrianZloty

Kumpel ma też panoramiczny a niema u niego w żadnej grze czarnych boczków, w diablo2 też nie miał.

Rozdzielczość natywna to najwyższa rozdzielczość dostępna w panelu ustawień karty graficznej.

Zawsze, wszędzie ustawiam najwyższe rozdzielczości. :wink: