Problem z rozdzielczością ekranu, system nie chce się pokazać. "Cannot display this video mode"

Witam. Mam bardzo poważny problem. Chciałem wczoraj sobie pograć w grę i aby ją odpalić zmieniłem rozdzielczość. Niestety po tej drobnej korekcie nie jestem w stanie niczego wykonać na kompie. Monitor bez przerwy wyświetla informację o treści “Cannot display this video mode”. Informacja wyświetla się od razu po odpaleniu systemu, a wejść mogę tylko i wyłącznie do biosa. Dla jasności powiem tylko, że posiadam jedynie monitor w rodzialce 1024x768 (to właśnie na nim wyświetla się ten błąd) i laptop z rozdziałką 1366x768. Nie mam zielonego pojęcia jak z tego wybrnąć. Bardzo proszę o pomoc!

post-281941-0-45193900-1438858912_thumb.

A jaką rozdzielczość ustawiłeś? Masz sterownki do karty graficznej i pozostałych?

1366x728 i od tamtej pory nie jestem w stanie niczego na stacjonarnym kompie odpalić, gdyż pokazuje mi się ten błąd. Wszystkie sterowniki do grafiki są aktualne.

Monitor po prostu ci mówi że nie potrafi otworzyć obrazu w takiej rozdzielczości.

Spróboj otworzyć system w trybie awaryjnym - przed pokazaniem ładowania windowsa (jeśli ci się to pokazuje) wciśnij F8, tryb awaryjny, potem tam możesz zmienić rozdzielczość. Jeśli w komputerze stacjonarnym masz jeszcze jakieś wyjście na ekran sporóbuj podłączyć do niego - komputer powinien wybrać optymalne ustawienie ekranu.

Niestety po wciśnięciu F8 po starcie systemu nadal pokazuje się czarne tło z komunikatem. Co do drugiego rozwiązania nie jestem go w stanie zastosować, bo nie posiadam więcej wejść do ekranu.

? Jeżeli tryb awaryjny nie działa to inny monitor . Dziwne to .

F8 Wciskasz przed ładowaniem systemu - po tym jak wyświetlą ci się pierwsze komunikaty (Przykład) ale przed animacją “Ładowanie systemu Windows” (Przykład Windows 7,Przykład Windows Vista, Przykład Windows XP), dokładnie ta bardzo, bardzo krótka chwila czarnego ekranu. Zalecam wciskać kilka razy

 

Posiadasz dysk z Windowsem? (Rozumiem że system to 7, najlepiej jakbyś to podał oraz model płyty głównej)  Włóż płytę do nagrywarki DVD, w biosie ustaw Boot na DVD i spróbuj. Jeśli nie będzie nic wyświetlać to niestety będzie już chyba to sprawa sprzętowa…

Posiadam aktualnie 10, niedawno zaktualizowałem system. Zrobiłem tak jak kazałeś, ale pomimo wielu prób z klawiszem F8 nic nie poskutkowało. Następnie włożyłem płytkę z instalatorem 7 do napędu i wszystko śmigało idealnie. Oczywiście systemu nie przeinstalowywałem. Moja płyta główna to Gigabyte P85-D3.

W10 ? i wszystko jasne !

Czyli jedyną opcją jest powrót do 7, czy może jednak są jakieś alternatywy?

W przypadku Windows 10,  bootowanie do trybu awaryjnego jest utrudnione, gdyż potrzebny jest dostęp do działającego systemu.

Jedyne co możesz jeszcze spróbować to naprawić W10 z płyty .