Problem z rozdzielczością GeForce 4 440 Go

Witam, dziadek posiada laptopa Dell C840 z kartą graficzną GeForce 4 440 Go i Windowsem XP. Po zainstalowaniu sterowników do grafiki rozdzielczość ekranu się powiększyła 1400 x 1050 albo 1600x 1200 (nie pamiętam dokładniej) i są małe ikony ale nawet gry takie jak Azkend widać na małym ekranie a w koło gry czarne tło i chcę zmienić rozdzielczość na 1024 x 768, da się przesunąć we właściwościach na 1024 x 768 ale wtedy nie widać na cały ekran monitora Windowsa tylko tak na środku takie małe okienko a wkoło czarno.

Czy jest jakiś sposób żeby to zmienić? wiem ze zmieni się jak usunę sterowniki do grafiki ale wtedy filmy się zacinają i gry nie ładnie będą chodzić.

Chcę ustawić przynajmniej na 1024 x 768.

Z góry dziękuje za pomoc

Musisz dobrać odpowiednie sterowniki grafiki do rozdzielczości monitora laptopa… tzn. jeżeli monitor obsługuje rozdzielczość : 1280 x 1024 i jest to nominalna ,najwyższa obsługiwana rozdzielczość to nie możesz ustawiać większej w panelu sterowania karty graficznej…

A jak wygląda sprawa zainstalowania sterownika chipsetu ( pod system operacyjny , który jest na laptopie )… skąd wziąłeś sterowniki do karty graficznej ?

z stąd ściągnąłem sterowniki http://download.cnet.com/Video-nVidia-G … 06853.html

Nie za bardzo wiem jak dobrać sterowniki bo wszędzie są te same co wyżej podałem. Nie wiem czy zrozumiałem ale ja nie chcę ustawić większej rozdzielczości tylko chcę zmniejszyć.

Opcja przeskalowania będzie albo w sterowniku grafiki, albo w BIOSie.

Monitory LCD wyświetlają w dwóch trybach, albo przeskalowują mniejszy obraz na cały ekran, albo wyświetlają w ramce. W tym drugim przypadku mogą wyświetlać także w większej rozdzielczości niż natywna panelu, ale nie będzie widoczny cały pulpit, tylko jego część (na całej powierzchni ekranu), po najechaniu myszką na krawędź monitora obraz będzie się przesuwał - w ten sposób dawniej radzono sobie ze zbyt małymi rozdzielczościami monitora dla niektórych zastosowań.

Witam.

Mam identyczny problem.

Laptop Dell Latitude C840 z matrycą SAMSUNG UXGA (1600x1200) i kartą graficzną GeForce 4 440 Go. Na maksymalnej rozdzielczości, czyli 1600x1200 wszystko działa znakomicie.

Przy mniejszych rozdzielczościach obraz zmniejsza się - czym mniejsza rozdzielczość tym mniejszy obraz, a wokół obrazu czarna ramka.

Z tego co się już dowiedziałem obraz nie jest skalowany (tzn nie rozciąga się na pełny ekran.) Efektem tego jest wrażenie jakby matryca LCD miała blokadę rozdzielczości i pomimo zmniejszania rozdzielczości cały czas wyświetla obraz 1600x1200, zmniejszającc tylko rozmiar przy próbie zmiany rozdzielczości na mniejszą.

Sterowniki oryginalne Dell c840 GeForce 4 440 Go, W biosie opcji skalowania nie widzę.

Pytanie co można z tym zrobić, i jak włączyć opcję skalowania, aby można było używać mniejszych rozdzielczość? Pomocy!

Witam, receptą na ten problem może być następujące rozwiązanie. Po pierwsze należy ustawić w opcjach ekranu pożądaną rozdzielczość (np. 1024x768) a później nacisnąć sekwencję klawiszy Fn+F7 . Wtedy znikną czarne ramki wokół ekranu.

arisz , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978