Problem z rozdzielczością i jasnością w notebooku Linux LXLE

Cześć! Mam problem z rozdzielczością i jasnością w moim notebooku. Obecna rozdzielczość to 800x600 (chyba). Ze specyfikacji wynika, że właściwa to 1024 x 600 (Samsung NP102). Jeśli chodzi o jasność - jest na poziomie 50%, gdy wchodzę w Preferencje->Jasność i przesuwam suwakiem, to nic sie nie dzieje. Gdy podłącze notebook do zasilania, to dopiero wtedy zwiększa się jasnośc :frowning:

Po wpisaniu xrandr mam coś takiego:

xrandr: Failed to get size of gamma for output default

Pokaż wynik:

 

lspci -k | grep -iA3 VGA

Już podaję :

00:02.0 VGA compatibile controler: Intel Corporation Atom Procesor D2xxx/N2xxx Inregrated Graphics Controller (rev 09)

Subsystem: Samsung Electronics Co Ltd Device c629

00:1b.0 Audio Device: Intel Corporation NM10/ICH7 Family High Definition Audio Controller (rev 02)

subsystem : samsung Electronics co Ltd device c629

Pojawił się też kolejny problem… Dzisiaj włączam lapka, patrzę, a tu nie ma paska zadań… Dlatego musiałam przepisać wynik polecenia i napisać z telefonu, bo nawet nie mam jak otworzyć przeglądarki… :frowning:

Chyba przekompinowali LXLE. A inne linuxy? Lubuntu? Manjaro?

Szczerze mówiąc najbardziej zależy mi na LXLE. Kiedyś miałam Mint, kubuntu i z rozdzielczością i jasnością wszystko było ok. Na innym lapku też miałam swego czasu zainstalowany LXLE i wszystko śmigało jak należy.