Problem z rozdzielczością monitora w grach

(system) #1

W niektórych grach wyskakuje mi komunikat monitora "Not Optimum Mode Recomended Mode 1440x900 60Hz".

Konkretnie chodzi o gothic 3 i left 4 dead.

Prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. :smiley:

(Seba86mu) #2

A jaką ustawiasz rozdzielczość w w/w grach ?

Nie ustawiaj wyższej niż 1440x900.

(system) #3

nie mam wyzszej. pulpit mam ustawiony na 1024x768. a w grze nie moge zmienic bo mi ten glupi komunikat wyskakuje ,jak bym go mogł wylaczyc to moze bym mógł grac.

(Seba86mu) #4

Jaki posiadasz monitor ? CRT, czy LCD ? Ile cali ?

Jaką posiadasz kartę graficzną ?

(system) #5

Monitor samsung sync master 943NW (LCD) 19 cali, karta graficzna ati radeon HD 4850 (512MB)

(Dabek82 82) #6

witam mam duzy problem z grami ponieważ wyskakuje mi komunikat could not open gl wiem ze chodzi o stery do karty a kupiłem monitor 22 cale płaski a mam karte graficzna gforce 4 mx 440 i niemoge zainstalować sterowników z nvidi poniewaz rozmazuje mi sie ekran i zmienia rozdzielcZosc po ich instalacji i wszystkie ikonki sa kolorowe co poczać ??? z góry dziekuje

(Seba86mu) #7

Ustaw rozdzielczość na pulpicie 1440x900.

To zalecana rozdzielczość dla Twojego monitora.

Masz zainstalowane najnowsze sterowniki dla Twojej karty graficznej ? (Catalyst 8.12)

rebe82 , zainstaluj sterownik do karty graficznej ForceWare 56.72.

(aby pobrać kliknij na >> Primary Download Site << w okienku International )

Przed instalacją powyższego sterownika odinstaluj najpierw obecny:

(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVER /usuń/)

Po zakończeniu instalacji powyższego sterownika i po ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

(Dabek82 82) #8

ok spróbuje mam nadzieje że zadziała z góry dzieki za pomoc :wink:

(system) #9

u mnie juz wszystko dobrze wystarczylo zainstalowac sterownik do monitora. :smiley: