Problem z rozdzielczością monitora

Niedawno kupiłem nowy monitor lg flatron w1934s.

Wszystko chodziło pięknie do czasu kiedy postanowiłem zainstalować *zalecany* sterownik z płyty, używam rozdzielczości 1280x1024, ale po jego instalacji takiej opcji już nie ma, jak i jeszcze kilku innych. Normalnie mam też dostępnych kilka wyższych np: 1920x1440 - chodź już nieobsługiwanych przez mój monitor, ale jednak tych opcji jest znacznie więcej. Oczywiście ów sterownik nie zmienia zupełnie niczego, oprócz tego, że przymusowo ustawia mi najwyższą możliwą rozdzielczość dla mojego modelu, czyli - 1440x900, jakkolwiek bym tego nie zmieniał, zawsze po restarcie powraca do niej. Co się dzieje kiedy odinstalowuje sterownik? Na pierwszy rzut ok wszystko gra, ale po restarcie znowu to samo, i znowu mogę go odinstalować itd… Nie wiem dlaczego nie mogę go na stałe usunąć; a rozdzielczość 1440x900 nie jest taka zła (obraz jest ostrzejszy), ale jednak zachowuje skopane proporcje - lewa strona jest mocno ścięta, a znowuż wcześniej było prawie ok, bo tylko lekko góra.

Jakieś sugestie?

Pzdr.

A próbowałeś odinstalować sterownik innym programem niż systemowy (Dodaj lub usuń programy) tzn. CCleaner lub Revo Uninstaller??