Problem z rozdzielczością na lapku

Witam. Mam drobny problem z moim laptopem. Czasem kiedy go uruchomię na ekranie mam obraz o proporcjach 4:3 o rozdzielczości 800x600. Po zmianie na domyślne 1366x768 jest OK dopóki nie wyłaczę lapka a potem i tak nie zawsze po uruchomieniu problem występuje. Zastanawiam się czy to może być wina sterownika do karty graficznej GeForce G105M (186.81) czy może ma związek z tym że laptop na stałe podłączony jest przez HDMI z telewizorem LCD na którym oglądam filmy. Laptop to Acer 5738ZG, system Win Vista Home Premium 32bit.

Sprawdź, czy nie masz zaznaczonej opcji Podstawowy tryb wideo (msconfig.exe > zakładka Rozruch).

panel sterowania nvidia / zarządzanie dostosowanymi rozdzielczościami -> tam przydziel podstawową rozdzielczość.

powinno pomóc

Dodane 20.10.2009 (Wt) 17:15

panel sterowania nvidia / zarządzanie dostosowanymi rozdzielczościami -> tam przydziel podstawową rozdzielczość.

powinno pomóc

Marcin_S nie, nie jest zaznaczona. danielbela zastosowałem twoją poradę zarówno dla TV jak i lapka przydzieliłem rozdzielczość 1366x768 ponieważ oba wyświetlacze są HD Ready, odznaczyłem także opcję wymuszania trybu HD i zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam ;).