Problem z rozdzielczością na monitorze LG2243s

Witam serdecznie od wczoraj mam wielki problem z monitorem LG2243s

to samo jest przy ubuntu widzi tylko 2 rodzaje rozdzielczości a na Samsungu jest ich sporo

 

monitor LG: https://youtu.be/EXlSSx_NNyk

monitor samsung: https://youtu.be/_nDNSngcUyI

 

proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu co jest grane

A co to za rozdzielczość 1920x2160 ?

właśnie nie wiem co to za rozdzielczość ona jest od momentu jak pojawił się ten problem i obraz jest taki jak by z paskami kolorowymi i nic nie widać na ekranie

Hmm…to chyba już monitor szwankować zaczyna. Spróbuj go odłączyć całkowicie i podłączyć ponownie…ale wątpie czy to coś da. Jeśli jest na gwarancji to tylko serwis lub sprawdzić na innym komputerze przed serwisem.

PS. Sprawdź zgodność sterowników karty graficznej.

Raczej obstawiam też monitor bo jak już wcześniej pisałem i jak widać na filmikach na jednym monitorze jest ok a na tym drugim są te problemy, co do zgodności to wszystko jest dobrze od dawna mam te same sterowniki a tu nagle jest to co widać na filmikach.

LG jest wykrywany jako ANALOG (brak sygnału zegara) - dlatego sa takie dziwne rozdzielczości- przyczyna: Uszkodzony plik inf monitora lub uszkodzone gniazdo lub uszkodzony kabel (przejściówka). Ostateczność uszkodzenie monitora.

 

Samsung jest wykrywany jako Plug and Play dlatego rozdzielczości są prawidowe.

uszkodzenie pliku monitora nie wchodzi w gre, dla sprawdzenia zrobiłem ten sam test na tym samym sprzęcie i kablu tylko na odpalonym ubuntu 14, i objawy są takie że ubuntu widzi tylko dwie rozdzielczości 800x600 i 1024x768 dla sprawdzenia pod ten sam sprzęt podłaczyłem też samsunga i ku mojemu zdziwieniu były do wyboru wyższe nawet i działały, z tego wychodzi że nie jest to wina karty grafiki tylko monitora, czyli na dwuch systemach z tą samą konfiguracją, na LG działają tylko 2 rozdzielczości a na samsungu jest wiele innych

 

p.s. nawet zainstalowałem sterowniki do LG i objawy są te same