Problem z rozdzielczością na monitorze LG2243s

(gucio0123) #1

Witam serdecznie od wczoraj mam wielki problem z monitorem LG2243s

to samo jest przy ubuntu widzi tylko 2 rodzaje rozdzielczości a na Samsungu jest ich sporo

monitor LG: https://youtu.be/EXlSSx_NNyk

monitor samsung: https://youtu.be/_nDNSngcUyI

proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu co jest grane

(karwan00) #2

A co to za rozdzielczość 1920x2160 ?

(gucio0123) #3

właśnie nie wiem co to za rozdzielczość ona jest od momentu jak pojawił się ten problem i obraz jest taki jak by z paskami kolorowymi i nic nie widać na ekranie

(karwan00) #4

Hmm…to chyba już monitor szwankować zaczyna. Spróbuj go odłączyć całkowicie i podłączyć ponownie…ale wątpie czy to coś da. Jeśli jest na gwarancji to tylko serwis lub sprawdzić na innym komputerze przed serwisem.

PS. Sprawdź zgodność sterowników karty graficznej.

(gucio0123) #5

Raczej obstawiam też monitor bo jak już wcześniej pisałem i jak widać na filmikach na jednym monitorze jest ok a na tym drugim są te problemy, co do zgodności to wszystko jest dobrze od dawna mam te same sterowniki a tu nagle jest to co widać na filmikach.

(system) #6

LG jest wykrywany jako ANALOG (brak sygnału zegara) - dlatego sa takie dziwne rozdzielczości- przyczyna: Uszkodzony plik inf monitora lub uszkodzone gniazdo lub uszkodzony kabel (przejściówka). Ostateczność uszkodzenie monitora.

Samsung jest wykrywany jako Plug and Play dlatego rozdzielczości są prawidowe.

(gucio0123) #7

uszkodzenie pliku monitora nie wchodzi w gre, dla sprawdzenia zrobiłem ten sam test na tym samym sprzęcie i kablu tylko na odpalonym ubuntu 14, i objawy są takie że ubuntu widzi tylko dwie rozdzielczości 800x600 i 1024x768 dla sprawdzenia pod ten sam sprzęt podłaczyłem też samsunga i ku mojemu zdziwieniu były do wyboru wyższe nawet i działały, z tego wychodzi że nie jest to wina karty grafiki tylko monitora, czyli na dwuch systemach z tą samą konfiguracją, na LG działają tylko 2 rozdzielczości a na samsungu jest wiele innych

p.s. nawet zainstalowałem sterowniki do LG i objawy są te same