Problem z rozdzielczością (obraz nie mieści się w ekranie)

Witam.

Mam następujący problem: komp przy włanczaniu się przycina mi obraz z lewej i prawej strony, około 2 cm, w taki sposób, że nie widzę w całości napisów MS-DOS’a i BIOS’u. Poprostu obraz wychodzi poza ekram i jest widoczny taki rozciągnięty. Wszystko wraca do normy, gdy jest widoczna tapeta Win XP z napisem “Zapraszamy”, włancza sie pulpit i wszystko jest O.K. Używam rozdzielczości 1024x768. Problem ten wraca, gdy chcę uruchomić grę w rozdzielczości 800x600. Niestety, nie mogę załączyć do posta Print Screena, gdyż jest on wyświetlany poprawnie :expressionless: Próbowałem też zmienić w Windows’ie na chwile rozdzielczość z 1024x768 na 800x600 i sprawdzić co się stanie. Za pierwszym razem tak samo miałem przycięty obraz, a za drugim wszystko było w porządku. Ktoś może mi powiedzieć co może być przyczyną takich zachowań??

Karta grafiki nVidia GeForce2 MX/MX 400, monitor NEC CRT MultiSync V721

Ps. wie ktoś jak wyłączyć Checking NVRRAM? :?:

Może to po prostu kwestia ustawień w menu OSD monitora ? Spróbuj pokombinować z poziomym zwężeniem obrazu przy danej rozdzielczości.

No dobra, ale jak i gdzie to zmienić? :?

Tymi przyciskami na obudowie monitora :slight_smile:

Hehe, no tyle to ja wiem, ale kiedy wchodze do menu i wybieram opcje OSD, to tam nie ma wiele do zmieniania :? Tylko mi sie zmienia kolor menu :shock:

To niemożliwe, aby nie było możliwości innych zmian w menu OSD monitora.

Jaki to monitor ? (producent, model)

Przecież napisał w pierwszym poście.

Moim zdaniem poustawiaj przez menu monitora aby było dobrze,a jak się włączy już do windowsa i będzie brzydko to zmień odświeżanie ekranu na wyższe. Ale uważaj bo możesz monitor zepsuć. Musisz wiedzieć jakie odświeżanie obsługuje…

Tym się już też bawiłem… Najzabawniejsze jest to, że przy włanczaniu kompa ustawiłem sobie szerokość pierwszej wyświetlanej strony i od tamtej pory jest wyświetlana tak jak to ustawiłem. Obraz jest teraz zagęszczony po bokach, a w środku lekko rozciągnięty. W następnych stronach nic nie ustawiałem i pozostają rozciągnięte, tak jak były :?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.