Problem z rozdzielczością (obraz nie mieści się w ekranie)


(Chris47) #1

Witam.

Mam następujący problem: komp przy włanczaniu się przycina mi obraz z lewej i prawej strony, około 2 cm, w taki sposób, że nie widzę w całości napisów MS-DOS'a i BIOS'u. Poprostu obraz wychodzi poza ekram i jest widoczny taki rozciągnięty. Wszystko wraca do normy, gdy jest widoczna tapeta Win XP z napisem "Zapraszamy", włancza sie pulpit i wszystko jest O.K. Używam rozdzielczości 1024x768. Problem ten wraca, gdy chcę uruchomić grę w rozdzielczości 800x600. Niestety, nie mogę załączyć do posta Print Screena, gdyż jest on wyświetlany poprawnie :expressionless: Próbowałem też zmienić w Windows'ie na chwile rozdzielczość z 1024x768 na 800x600 i sprawdzić co się stanie. Za pierwszym razem tak samo miałem przycięty obraz, a za drugim wszystko było w porządku. Ktoś może mi powiedzieć co może być przyczyną takich zachowań??

Karta grafiki nVidia GeForce2 MX/MX 400, monitor NEC CRT MultiSync V721

Ps. wie ktoś jak wyłączyć Checking NVRRAM? :?:


(Seba86mu) #2

Może to po prostu kwestia ustawień w menu OSD monitora ? Spróbuj pokombinować z poziomym zwężeniem obrazu przy danej rozdzielczości.


(Chris47) #3

No dobra, ale jak i gdzie to zmienić? :?


(emerge.) #4

Tymi przyciskami na obudowie monitora :slight_smile:


(Chris47) #5

Hehe, no tyle to ja wiem, ale kiedy wchodze do menu i wybieram opcje OSD, to tam nie ma wiele do zmieniania :? Tylko mi sie zmienia kolor menu :shock:


(Seba86mu) #6

To niemożliwe, aby nie było możliwości innych zmian w menu OSD monitora.

Jaki to monitor ? (producent, model)


(george32801) #7

Przecież napisał w pierwszym poście.

Moim zdaniem poustawiaj przez menu monitora aby było dobrze,a jak się włączy już do windowsa i będzie brzydko to zmień odświeżanie ekranu na wyższe. Ale uważaj bo możesz monitor zepsuć. Musisz wiedzieć jakie odświeżanie obsługuje..


(Chris47) #8

Tym się już też bawiłem.. Najzabawniejsze jest to, że przy włanczaniu kompa ustawiłem sobie szerokość pierwszej wyświetlanej strony i od tamtej pory jest wyświetlana tak jak to ustawiłem. Obraz jest teraz zagęszczony po bokach, a w środku lekko rozciągnięty. W następnych stronach nic nie ustawiałem i pozostają rozciągnięte, tak jak były :?


(Asterisk) #9

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.