Problem z rozdzielczośćią w Battlefield 3

Witam, mam problem z rozdzielczością w BF3. Otóż natywna rozdzielczość monitora to 1600x900 (karta GF 540M; tak tak wiem za słaba ale nie o to chodzi w wątku), a w grze zmieniłem z właśnie tej na 1280x720. I tu pojawia się problem, bo obraz gry zamiast dopasować się na cały ekran, nie zmienia się, i wygląda to tak,że mam 1280x720, czyli obraz jest mniejszy niż ekran, a po bokach, na górze i na dole są czarne paski (coś jak na starych filmikach z youtube, które miały inne proporcje niż teraz, i mają czarne paski wokół całego obrazu). W każdej innej grze przy mniejszej rozdzielczości przestrzeń obrazu dopasowywała się do wielkości ekranu, a tu taki problem. Co muszę zrobić, aby pozbyć się tego problemu? I jeszcze jedno pytanko, z innego tematu. Na Xboxie gdy nie zainstaluje się gry na dysku twardym, to gra odpali się z niższymi rozdzielczościami tekstur oraz z mniejszą ilością detali np. opona ma mniej wierzchołków. Czy dałoby zrobić taki myk na PC? Chyba, że znacie jakieś skuteczniejsze sposoby na podwyższenie FPSów. Pozdrawiam.

Co do rozdzielczości to sprawdź: Panel Nvidia > Wyświetlanie > Dostosuj rozmiar i pozycje pulpitu > Skalowanie - zaznacz Pełny ekran, Wykonaj skalowanie - Procesor graficzny > Zastosuj.

Hmm, jest mały problem, bo nie mogę tego odnaleźć. Mam najnowsze sterowniki, i gdy wchodzę w Panel sterowania Nvidia, nie ma tu żadnych opcji co wymieniłeś.

Edit. Poszukałem trochę i okazało się, że po wersji 182 sterownika już nie ma tych opcji prawdopodobnie… chyba że się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.

Edit2. W ogóle nie mam w panelu nvidia ustawień zaawansowanych. Wiecie jak włączyć ustawienia zaawansowane na najnowszych sterach (285)?

Dodane 12.11.2011 (So) 19:36

Przepraszam za post pod postem, ale czy naprawdę nikt nie wie o co chodzi z tym problemem? Zainstalowałem starsze sterowniki, ale opcji skalowania nadal nie ma. Jest dużo wątków z tym problemem ale nie ma konkretnych odpowiedzi. Dodam ponadto, że do laptopa podłączam czasami monitor na D-SUB, czy to może być wina (skalowanie podobno nie działa gdy jest monitor podłączony na d-sub, chociaż ja zawsze odłączam go gdy uruchamiam grę)?.