Problem z rozdzielczością w grach

Witam, od pewnego czasu mam problem z grami, w Wolfenstein ET był problem z wykryciem obsługi OPEN GL czy coś pod ten deseń, no i wiedziałem że to dzieje się wtedy gdy nie ma się zainstalowanych sterowników, lecz ja juz 3 razy je prze instalowałem. Dzisiaj z kolei zainstalowałem grę COLOBOT, i problem taki jak z grą soldat, tylko, że soldat sam się naprawił a w colobot wyskakuje ciągle taki oto błąd:

clipboard01um1.png

Moja rozdzielczość ekranu to 1280x800 Windows XP Pro. Karta graficzna nVidia GeForce 7400 (Laptop).

Ja bym jednak stawiał na to, że coś ze sterami się chrzani, przeinstaluj stery od grafy ale nie nadpisując tylko wcześniej usuwając stare a potem DX nowego zapodaj i może pomoże :wink:

Może ta gra ma jakiś setup. Jeżeli tak, to odpal go i ustaw tam odpowiednią rozdzielczość.

A może wystarczy wejść w opcje video gry i sprawdzić jak ustawiona jest rozdzielczość,bo komunikat mówi,że do uruchomienia tej aplikacji, rozdzielczość ekranu nie powinna być mniejsza niż 800x600.

Dobry pomysł. Niestety niewykonalny. przecież gra się nie chce włączyć.

Okazało się jednak, że to przez badziewną aplikacje od łączenia się z internetem, i gdy rozdzielczość gry schodziła do mniejszej niż wielkość okienka tej aplikacji to ona wyświetlała alert przez co gra minimalizowała się. Teraz pokombinowałem i łącze się omijając tę aplikację :).