Problem z rozdzielczością w grach

(E Mr Koka) #1

Witam, od pewnego czasu mam problem z grami, w Wolfenstein ET był problem z wykryciem obsługi OPEN GL czy coś pod ten deseń, no i wiedziałem że to dzieje się wtedy gdy nie ma się zainstalowanych sterowników, lecz ja juz 3 razy je prze instalowałem. Dzisiaj z kolei zainstalowałem grę COLOBOT, i problem taki jak z grą soldat, tylko, że soldat sam się naprawił a w colobot wyskakuje ciągle taki oto błąd:

clipboard01um1.png

Moja rozdzielczość ekranu to 1280x800 Windows XP Pro. Karta graficzna nVidia GeForce 7400 (Laptop).

(smoq5) #2

Ja bym jednak stawiał na to, że coś ze sterami się chrzani, przeinstaluj stery od grafy ale nie nadpisując tylko wcześniej usuwając stare a potem DX nowego zapodaj i może pomoże :wink:

(slawex1983) #3

Może ta gra ma jakiś setup. Jeżeli tak, to odpal go i ustaw tam odpowiednią rozdzielczość.

(ybu) #4

A może wystarczy wejść w opcje video gry i sprawdzić jak ustawiona jest rozdzielczość,bo komunikat mówi,że do uruchomienia tej aplikacji, rozdzielczość ekranu nie powinna być mniejsza niż 800x600.

(slawex1983) #5

Dobry pomysł. Niestety niewykonalny. przecież gra się nie chce włączyć.

(E Mr Koka) #6

Okazało się jednak, że to przez badziewną aplikacje od łączenia się z internetem, i gdy rozdzielczość gry schodziła do mniejszej niż wielkość okienka tej aplikacji to ona wyświetlała alert przez co gra minimalizowała się. Teraz pokombinowałem i łącze się omijając tę aplikację :).