Problem z rozdzielczością w grze Rust

Witam, od pewnego czasu mam problem z grą Rust, postaram się to opisać go najzwięźlej jak tylko dam radę.

Mój sprzęt pozwala na płynną grę na rozdziałce 1280x720 (fullscren oczywiście, mój monitor ma 1920x1080).
Od pewnego update’u (który miał miejsce gdzieś pod koniec sierpnia/początek września?) kiedy gram na rozdziałce 1280x720 fullscreen, gra jakoś dziwnie się pikselizuje. To samo dzieje się przy graniu np. na 1366x768.
Tutaj screen jak to wygląda na 1366x768: https://imgur.com/a/85MPx (widać to np. w lewym górnym rogu - logo gry jest spikselizowane, jeden pasek o szerokości 1 px jest koloru ciemniejszego niż napis - coś jakby powiększyć obrazek?)
A tu screen z 1280x720: https://imgur.com/a/EKzEv (napisy są też jakby troszkę “rozmyte?”)

Zmierzam do tego, że zauważyłem dziwną rzecz - moja rozdzielczość na której chcę grać (1280x720) jest tak jakby dziwnie powiększana do rozdzielczości monitora - screeny które robię w grze (jak np. te wyżej) są w rozdzielczości 1920x1080, kursor myszy w grze jest takiej samej wielkości jakbym grał w rozdziałce 1920x1080.
Przykładowo, w Counter Strike’u kursor zmniejsza się razem z rozdzielczością. Chodzi mi głównie o to, że widzę te pikselki tak wyraźnie, jakbym jakiś np. obrazek powiększył o kilkaset procent. Wcześniej gra była rozmyta, tak jak każda inna.

Gra jest renderowana w rozdziałce 1280x720 i “powiększana” do rozdzielczości monitora, zamiast rozciągana tak jak w przypadku np. CS’a, dobrze rozumuję?
Wcześniej wszystko było okej, widziałem różnicę w rozdzielczości ale mimo to grało mi się wygodnie, bo nie widziałem takiej pikselozy, gra była lekko rozmyta ale dało się grać, bo jestem przyzwyczajony do 1024x768 z CS’a.
Jakiś pomysł jak to naprawić? Będę dozgonnie wdzięczny…

Masz kupionego rusta?

Oczywiście, na steamie

Masz zainstalowane sterowniki graficzne ?

Hej,

A jaką posiadasz kartę graficzną? Czy przypadkiem problem nie zaczął się pojawiać po aktualizacji ale sterowników do karty graficznej?

Pozdrawiam,
Dimatheus