Problem z rozdzielczością w grze Stunt GP Windows 7


(Adrians222) #1

Witam!

Mam na laptopie Windowsa 7 x64bit i chciałem pograć w Stunt GP, jak miałem windows xp gra chodziła bez zarzutów, a teraz działa tylko w rozdzielczości 800x600 i 1024x768, według mnie gra w takiej rozdzielczości nie ma sensu, moja standardowa rozdzielczość w laptopie to 1366x768. W konfiguracji gry są do wyboru różne rozdzielczości i gra nie działa na wyższych niż 1024x768(w Windows'ie XP działała). Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej i najnowszego directx'a. Próbowałem w wszystkich trybach zgodności ze starszymi systemami i nic gra się niby uruchamia robi się czarne tło i znowu widać pulpit i nic się nie dzieje. Liczę na waszą pomoc z góry dzięki. :?

Sprzęt:

Grafika: Nvidia GeForce M205 512 MB

Procesor: Pentium R Dual Core T4400 2.20Ghz x2

RAM: 4GB


(Kylek) #2

Ta gra nie zadziała na wyższej rozdzielczości w Windows 7. Próbowałem kiedyś wszelkich możliwych opcji zgodności a nawet szukałem patchy. Wydaje mi się, że problemem jest wiek tej gry. W trybie zgodności z XP wyższe rozdzielczości też nie działają. Pozostaje ewentualnie instalacja Windows XP lub Windows 98 na maszynie wirtualnej - oczywiście z zachowaniem postanowień licencji tych systemów. Ja używam takiego rozwiązania do bardzo starych gier.


(Adrians222) #3

Ale na maszynie wirtualnej czyli system gdzie masz zainstalowany? Bo się zbytnio nie orientuję.


(Kylek) #4

Na laptopie mam Windows 7 a na nim zainstalowaną maszynę wirtualną z Windows 98. Gra Stunt GP instalowana na systemie macierzystym (czyli Windows 7) działa w 1024x768. Instalowana na maszynie wirtualnej (czyli na Windows 98) działa w wyższych rozdzielczościach.


(Adrians222) #5

Już rozwiązałem ten problem i pozbyłem się czarnych pasów :stuck_out_tongue: wystarczyło pogrzebać w sterownikach od nvidii i zmienić skalowanie obrazu :smiley: Temat do zamknięcia.