Problem z rozdzielczością w grze Stunt GP Windows 7

Witam!

Mam na laptopie Windowsa 7 x64bit i chciałem pograć w Stunt GP, jak miałem windows xp gra chodziła bez zarzutów, a teraz działa tylko w rozdzielczości 800x600 i 1024x768, według mnie gra w takiej rozdzielczości nie ma sensu, moja standardowa rozdzielczość w laptopie to 1366x768. W konfiguracji gry są do wyboru różne rozdzielczości i gra nie działa na wyższych niż 1024x768(w Windows’ie XP działała). Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej i najnowszego directx’a. Próbowałem w wszystkich trybach zgodności ze starszymi systemami i nic gra się niby uruchamia robi się czarne tło i znowu widać pulpit i nic się nie dzieje. Liczę na waszą pomoc z góry dzięki. :?

Sprzęt:

Grafika: Nvidia GeForce M205 512 MB

Procesor: Pentium R Dual Core T4400 2.20Ghz x2

RAM: 4GB

Ta gra nie zadziała na wyższej rozdzielczości w Windows 7. Próbowałem kiedyś wszelkich możliwych opcji zgodności a nawet szukałem patchy. Wydaje mi się, że problemem jest wiek tej gry. W trybie zgodności z XP wyższe rozdzielczości też nie działają. Pozostaje ewentualnie instalacja Windows XP lub Windows 98 na maszynie wirtualnej - oczywiście z zachowaniem postanowień licencji tych systemów. Ja używam takiego rozwiązania do bardzo starych gier.

Ale na maszynie wirtualnej czyli system gdzie masz zainstalowany? Bo się zbytnio nie orientuję.

Na laptopie mam Windows 7 a na nim zainstalowaną maszynę wirtualną z Windows 98. Gra Stunt GP instalowana na systemie macierzystym (czyli Windows 7) działa w 1024x768. Instalowana na maszynie wirtualnej (czyli na Windows 98) działa w wyższych rozdzielczościach.

Już rozwiązałem ten problem i pozbyłem się czarnych pasów :stuck_out_tongue: wystarczyło pogrzebać w sterownikach od nvidii i zmienić skalowanie obrazu :smiley: Temat do zamknięcia.