Problem z rozdzielczością w HP Mini 2133 / XP

Witam.

Posiadam netbooka HP Mini 2133. Wczoraj instalowałem system z zewnętrznego napędu, taki jak poprzednio - czyli Windows XP Home Edition.

Instalacja, łącznie z formatem dysku przebiegła dość szybko i bezproblemowo, problem zaczyna się jednak już po instalacji…

Mianowicie system automatycznie dopasował rozdzielczość (640x480) - tu zaczynają się schody:

  1. Nie wiem jak zmienić tą rozdzielczość ponieważ wchodząc we właściwości ekranu, zakładka ustawienia… nie mogę tego zmienić !!

  2. Muszę zainstalować potrzebne sterowniki i aplikacje, które dostałem w zestawie, lecz nie mogę, ponieważ nie mogę zaakceptować instalacji (okno instalatora na ekranie 8,9" jest tak wielkie…) Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Spróbuj zainstalować nie z exeka, tylko poprzez Menedżera urządzeń (karty graficzne), wskazując odpowiedni plik inf na nośniku ze sterownikami do karty graficznej.

A jak nie, to musisz na “czuja” znaleźć miejsce ulokowania przycisku OK, bądź korzystając z kombinacji klawiszy ALT i TAB i po podświetleniu przycisku OK nacisnąć Enter (też niestety na pamięć).