Problem z rozdzielczością w Windows Vista

Mam taki problem: Po zainstalowaniu Visty domyślnie miałem ustawioną rozdzielczość 1280 na 1024 pikseli. Dzisiaj na chwile musiałem zmienić na 1024 na 768 pikseli i po powrocie do starej rozdzielczości po prawej stronie ekranu pojawił się czarny pasek, który jest tylko przy tej rozdzielczości i od czasu powrotu z 1024 na 768 do 1280 na 1024 przy tej drugiej rozdzielczości nie jest już jak dawniej ;/ Aby w miare szło robić coś przy tym kompie to musiałem zmienić na 1152 na 864 piksele. Moja karta graficzna to ATI Radeon X1600 series.

Zmień głębie kolorów do 16bit, przełącz rozdzielczość na mniejszą np. 800x600. Zrestartuj komputer. Po restarcie spróbuj ustawić rozdzielczość optymalną czyli zapewne tą którą podałeś (UAC musi być włączone).

A jak włączyć UAC?? Nigdy tego nie robiłem i nie jestem pewien czy mam włączone.

Rokko Niestety nawet ten sposób który podałeś nie działa ;/

UAC jest domyślnie włączone. Stan można sprawdzić poprzez: Panel sterowania -> konta użytkowników -> włącz lub wyłącz funkcję kontrola konta użytkownika

A masz jeszcze jakieś inne pomysły co do tej rozdzielczości? Bo ten sposób, który podałeś nie działa i dalej jest tak jak było.

Jeżeli to jest wina karty to mogą pomóc nowe sterowniki.

PS. Jak masz ustawiony obszar ekranu w CCC ?? (opcje skalowania)

To raczej nie wina karty graficznej bo wcześniej ta rozdzielczość była dobra…Co do twojego drugiego pytania: Gdzie to się sprawdza?

Uruchamiasz Catalyst Control Center -> właściwości wyświetlania -> atrybuty.

miałem to samo na OpenSuSe,jeżeli masz guziczek Auto lub coś w tym stylu na monitorze to go wciśnij