Problem z rozdzielczością

Mam dość stary monitor bo 15-to calowy i najwyższa obsługiwana rozdzielczość to 1024x768. Niestety, jestem zmuszony zostać przy 800x600 gdyż jak ustawię 1024x768 to ekran robi się czarny i nic nie mogę zrobić. Macie może jakieś pomysły?

Dodam, że monitor moze pracować w 1024x768 przy odświeżaniu na poziomie 60Hz.

Czyli jak chcesz pracować w wyższej rozdzielczości niż 800 x 600 zostaje chyba wymiana monitora.

A sprawdź go na innym kompie,bo może problem ma karta grafiki jej sterownik lub podłącz inny monitor i sprawdź.

Na Windowsie 98 bez problemu działał w 1024x768… Może pokombinować z częstotliwością odświeżania ekranu i ustawić na 60Hz? Bo narazie mam 800x600 i 85Hz :slight_smile:

A karta to z podpisu?

Pracujesz na sterach systemowych z XP,czy instalowałeś inne stery.

Zastosuj stery w wersji 56.72 XP.

Przy odświeżaniu 60 Hz szkoda wzroku.

Tak, moja karta to GeForce FX5200, a stery w wersji 91.31 :slight_smile:

Ale czy można stare sterowniki instalować w miejsce nowych? ;>

Gdzie do zabytku ten ster?

Odinstaluj wszystko co karta grafiki - programowo,masz wszystko w linku,restart kompa i uruchom kartę na sterze systemowym XP.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Pobierz i zastosuj ten ster:

TU

Ważne - jak będziesz instalował nowy ster - wszystkie pliki mają być z tej wersji 56.72 - może być komunikat, czy zostawić nowszą wersję plików w systemie,dajesz nie i niech instaluje z 56.72.

Po restarcie z uruchom komenda dxdiag i zrób testy i sprawdź.

A jeśli chcę uruchomić kompa w trybie VGA to podczas startu mam nacisnąć f8?

Jeśli chodzi o tryb awaryjny to z reguły F8,F5 inne.

Udało mi się ustawić rozdzielczość bez instalowania sterowników. Wystarczyła jedynie zmiana częstotliwości odświeżania ekranu :smiley: