Problem z rozdzielczośćią

Czesc! Ostatnio kupiłem używany monitor. Wszystko podłączyłem ale wyskakuje komunikat “Input signal out of range.Change settings to 1680x1050 - 60 Hz.” Podłączałem już komputer do telewizora i zmieniałem rozdzielczość ale to nic nie daje. Model monitora: HP w2007v. Proszę o pomoc :(. Dodam że komunikat wyświetla się 2 razy. Raz po załadowaniu systemu a drugi po załadowaniu Windowsa.Komunikat nie znika. Gdy pojawi się drugi raz to po kilkunastu sekundach monitor przechodzi w stan uśpienia. Posiadam Windowsa 10 64 bit

1680 x 1050 factory-set resolution

Czyli, sprawdź i ustaw rozdzielczość jw i odświeżanie - ma być ustawione na 60 Hz.

PPM na pulpicie, rozdzielczość ekranu, ustawienia zaawansowane, zakładka monitor i tu będzie odświeżanie. Nie mam przed sobą W10, ale mniej więcej tak powinno być lub szukaj.

Control Panel
Display
Settings
Advanced
Intel® Graphics Media Accelerator Driver
Graphics Properties
Display Settings
Display Expansion
At this point chose Full Screen (No Border) instead of ‘Maintain Aspect Ratio’

Masz grafikę intela? Możesz to z góry odpalić i powinno latać, w ustawieniach graficznych intela, zmień ratio na pełny ekran obecnie masz pewnie zachowaj proporcję. Innymi słowy to kwestia złego ustawienia skalowania a nie rozdzielczości. Ps. jako że nie mam obecnie intela to daję to z głowy jak szło to kiedyś, jak jest po pl pewnie znajdziesz, chyba że masz inną grafikę to wtedy inny temat, ale w sieci widać że to problem z intelem.