Problem z rozdzielczością

Mam problem od kiedy kupiłem komputer mam pewien problem z rozdzielczoscią mianowicie na początku po instalacji systemu myślałem że nie ma sterowników i to dlatego więc zainstalowałem sterownik i dalej to samo sterwonik sie zainstalował a problem polega na tym że początkowo system ustawił rozdzielczość zalecaną 1920x1080 ale obraz był krzywy i rozmazany wiec sprawdziłem rozdzielczość monitora jest to 1280x720 ustawiłem zatem taką i wszystko ma swój rozmiar nie ma czarnych pasków wszystko git tak jak powinno no ale pulpit jest jakby ucięty nie widać połowy paska i okien kóre tam dam podejrzewam że to wina monitora firma to ok. a karta graficzna msi gtx 950 POMOCY!!! (a i nwm czy to istotne ale wykrywa ten monitor jako CHHWJT to chyba model ale naprawde nie wiem) Jest on podłączony przez HDMI.

Brakuje tylko wersji Windows i na jakim laptopie pracujesz.

Sory coś zle zaznaczyłem ale mniejsza komputer stacjonarny msi nightblade mi 1 a system win 8.1 pro

Odinstaluj sterowniki

Potem
Aktualny sterownik do grafiki

Czy instalowałeś aktualne sterowniki do płyty głównej ?

Robiłem już tak kilka razy a sterownik na początku miałem z płyty było to samo a potem zainstalowałem najnowszy z strony nvidii i nic. A sterowniki wszystkie instalowałem z płyty więc powinny być

To wygląda jakby ustawienie ekranu nie pasowało do skalowania lub rozdzielczości.
U mnie to wygląda tak

U mnie też wszystko na zalecanych a i zauwarzyłem że jak robie screana to na nim jest wszystko ok pulpit jest taki jaki ma byc ale normalnie jest krzywy a z rozdzielczoscią kombinowałem i ta jest natywna 1280x720

A próbowałeś ze skalowaniem ?
Ustawienia Auto monitora ?
W Menadżerze Urządzeń jak jest wykrywany Twój monitor ?
U mnie jest Standardowy monitor PnP
Mam Win 10 x64
Wklej Identyfikator sprzętu poszukamy szczegółowych specyfikacji

U mnie też jest standardowy monitor pnp ze skalowanim też grzebałem i nic

Ale z tym skalowaniem mam ustawione na procesor graficzny a ty na monitor

To może to coś wyjaśni. Przestaw i ewentualnie restart.
Podaj jak możesz jeszcze Identyfikator sprzętu

Wygląda to tak

A ico to ten indetyfikator sprzętu

Tak to sobie to wyobrażałem.
Często ustawienie Autodopasowanie w ustawieniach monitora pomaga.
W monitorze na guziczkach, nie w sterownikach.

W Menadżerze Urządzeń kliknij na monitor -> właściwości -> Szczegóły -> rozwiń listę na Identyfikator sprzętu

Identyfikatory sprzętu
Właśnie to :slight_smile:

Hola, ja tam widzę brak sterowników do płyty głównej.
Musisz coś z tym zrobić

A nawet nie byłem tego świadomy a i czy to może sprawiać problem??

I chodzi.ci o te inne urządzenia

Tak te Inne. Mogą być współsprawcą problemów. :wink:
Komputery MSI mają oprogramowanie standardowo wyszukujące sterowniki, poszukaj w zainstalowanych.

Ewentualnie podaj dokładny model płyty głównej.

Masz ten identyfikator sprzętu monitora ?