Problem z rozdzieleniem internetu przez switcha

Witam! Ostatnio mam taki problem:

Mam internet dzielony przez router od sasiada. Dzieli on na moj komputer (Pc. System XP) i sąsiada (Pc. System Vista).

Ostatnio kupiłem sobie laptopa (System Vista) miejąc nadzieję że podłączę kabel od sąsiada do switcha i on mi rozdzieli

internet do laptopa i komputera pc. Podłączyłem narazie na jeden komputer i ustawiłem 10 full duplex, jednakże pojawiła sie informacja

ograniczenie lub brak łączności. Przy 100 full duplex jest napisane że kabel sieciowy jest odłączony. Tak samo było w przypadku podłączenia 2

komputerów. Myślałem, że coś jest nie tak z switchem więc go wymieniłem. Przy wymienionym ten sam problem się pojawił.

Później doszedłem do wniosku, że może coś byc z kablami. Miałem sckrasowane ale poprzemieniałem i teraz są prawidłowe,

ale znowu ta informacja sie pojawia. Ponadto przyszedłem do sąsiada i podłączyłem u niego switcha i działa. Wszystko bez zarzutów.

Czemu u mnie nie działa? Może to wina różnych systemów? Może trzeba skonfigurowac router? Niewiem doradzcie coś…

Jeszcze dopowiem że byłem u informatyka ale on nie wie jak to zrobic…

Z góry dziękuje.

dziwna sytuacja, moze sieciowki sa cos nie tak?

mozna cos takiego zrobic ze jak sasiad ma internet z jakies wiekszej sieci kablowej to pewnie sa zabezpieczenia na adres MAC to sasiad niech go sklonuje w routerze i dopiero z routera do switcha powinno podzialac

Switch nie jest programowalny. Właśnie idzie ten jeden kabel i ja podłączam pod koniec switcha i tak jak u góry napisałem nie działa.

Jednak kupiłem już kable a także switcha i nie chce znowu wydawac pieniędzy na bezprzewodowego.

Router co wiem ma wi-fi ale mój jeden komputer nie ma. Jeżeli trzeba konfigurowac i usunąc to zabezpieczenie to moglibyście podac co trzeba

pomieszac w opcjach?

Pozdrawiam.

PoRzUcOnYlOsU , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jaki router jest u sąsiada?

Zabardzo nie wiem…

A czy to ma jakieś znaczenie?

Dodane 22.06.2009 (Pn) 13:10

Post można zamknać. Problem rozwiązany :wink:

Wystarczyło poprzemieniać kable i co mnie jednak zdziwiło kolejność

kabli ma znaczenie. Pozdrawiam!