Problem z rozjezdżajacymi się div-ami

Witam

Mam pewien problem z przerabianą stroną.Aktualnie wszystko jest już wrzucone w div-y z poprzedniej lokalizacji którą była tabela ale jest problem.Podczas powiększania i minimalizowania strony div-y zachodzą na siebie lub się rozjeżdżają fakt że nie wszystkie.Wrzuciłem h-acki ale czegoś jeszcze brakuje proszę o wskazówki .

Prosimy o kod lub adres strony.

Dopóki nie podasz kodu możemy tylko przypuszczać, obstawiam że divy które się rozjeżdżają mają position absolute

Pytanie jeśli chodzi o kod strony to rozumiem że bez grafiki?

Może pomóc w zrozumieniu kodu tzn. jak strona powinna wyglądać lecz nie jest niezbędna.

Grzesie1k ,

trochę za dużo grafiki i linków bo strona jest daleko zaawansowana.Co do position to częćś jest absolute a część relative a jeden fixed i strona będzie ciężka do przesłania bo są podpięte galerie.I co ja mam teraz zrobić ratunku! !!

Kod strony podajesz bez grafiki, tam gdzie powinna być grafika możesz dać kolor, ale nie jest to niezbędne

gdzie ten kod przesłać?

Tutaj, w znaczniku Code, bądź umieść stronę na jakimś hostingu

sorry ale usunę zbędne komentarze

Dodane 27.07.2012 (Pt) 23:56

proszę już poprawione

  1. Strona nie powinna mieć zdefiniowanej wysokości o ile nie chcesz uzyskać specjalnych efektów, jesli na sztywno to bezpieczne ustawic szerokosc max na okolo 1000px, ja trzymam sie 980px -> div#container{width:980px;}

  2. o ile je chciales uzyskać wysrodkowanie strony ustawiasz marginesy gorne/dolne najlepiej na 0 , boczne na auto -> div#container{width:980px; margin:0 auto;}

  3. aby divy sie nie rozjechaly w wiekszosci przypadkow powinny byc pozjonowane wzgledem siebie “relatywnie” , fixed przyklei ci diva do przegladarki i bedzie ciagle wisial w jednym miejscu.

div {position:relative;}

to juz jest ok:

#menu {position:absolute; left:0;}

  1. body {margin:0; padding:0;}

  2. Najlepiej w srodku #container zamknąć sobie tresc i mniejsze divy w wieksze tematyczne divy i ulozyc je obok siebie np.

blok6

blok10

blok7

inne pod spodem

teraz css

.left {width:180px; float:left;} mozna dodac odstepy od krawedzi wtedy np .left {width:180px; padding:3px;}

.content {position:relative !important;}

teraz nie potrzeba ustalać wysokości, div sam ladnie sie bedzie “rozwijał”

jeśli nie to na koncu felernego diva dodaj taki pusty div ->

jeśli ktorys div bedzie mial ustawioną za duza szerokosc to sie strona troche rozjedzie

Polecam doinstalowanie dodatku Firebug. Bedziesz mogl na zywo sprawdzic w przegladarce jak zachowują się poszczegolne elementy strony, jak i sprawdzac zachowania klas. Jest wbudowany do kazdej nowej przegladarki, w Firefoxie warto zainstalowac doskonalszą wersje ze strony dodatkow. Uruchamia sie go przewaznie klawiszem F12, inspekcja jest pod Shift+ctrl+c

marmar86 ,

dzięki serdeczne.widzę że jeszcze sporo muszę się nauczyć.ale dobrze że jest ten portal bo ludzie nie tyko mogą przeglądać strony i najnowsze wiadomości z branży ale i sobie pomagać za co jestem wdzięczny jego twórcom i opiekunom.

pozdrawiam wszystkich