Problem z rozłączaniem wifi

Witam

 

Problem objawia się podczas chociażby lekkiego przesunięcia laptopa. Wszystko na laptopie zaczyna się wtedy przycinać, trzeszczeć i nagle znika połączenie z wifi. Jaka może być tego przyczyna ?

Czy karta sieciowa WiFi również zanika?

Mi się wydaje że poprostu laptop jest stary. Uszkodzone sa układy scalnone. Moj znajomy mial uszkodzony port USB. Na twoim miejscu sprawdził bym u kogos od laptopów bo samemu się za to nie bierz . Laptopy sa kruche jedno walniecie nie zamocne powoduje uszkodzenie mechanizmów.

 

co do Wifi. to

 

1.) Pytanie netia , na lini TP , Nedia na lini neti , Neostrada na lini Neostrady , Neostrada na lini Neti ,  UPC , Vectra , Petrus Toruń ( lubicz itp ) Multimedia.

 

Do pierwszych dwóch nie kupujcie modemów zwykłych: Typu TP Linka. Ponieważ miałem all modele i wszystkie nie zapamietywały ustawień  ADSL2+ o te mi chodzi.

 

Lepiej dołorzyć kasę i Kupic  Dla netii i Neostrady pod Anex A ( telefoniczne analogowe linie ) większość takie ma. Na umowie pisze.

 Model Asusa z jedna andena N10  ( okolo 150 zł )zapamietuje ustawienia chodzi bardzo dobrze . Dla domków 2 pietrowych tez asusa ale z 3 antenami.:slight_smile: koszt około 700 zł

 

Dla multimedi : tu trzeba zmienić umowę i brać wifi ( koszt jaki poniesiemy w ramach umowy to jednorazowo 30 zł za aktywację + 8 zł co meicha wiecej do każdego rachunku ). Sprawdzałem u znajomych nie da się inaczej.

 

Dla UPC nie testowałem ale rotery  ASUSA, CISCO la XDSL  czyli kablowych

Dla Vecry to tasmo XDSL

Dla Petrusa  mozna swój i pod niego modem lup opcja jak w multimedi tylko ze w petrusie jest koszt inny.

 

Co do routerów dla petrusa i dla multimedi to bierzecie CISCO innych nie bo badziewie daja wam. :slight_smile: jak internet WIFI.

 

Jeżeli chodzi o konfigurację rotuerów to:

 

Routery ASUS maja opcje ukrywania name sida. czyli nazwy sieci.

maja tez mozliowśc filtrowania adresów mac kart sieciowych bardzo dobra opcja zalecam jeżeli macie np dwa komputery , tableta , smartfona , drukarkę . Dodajecie i spisujecie mac adresy ( fizyczne ) tych urzadzeń i dajecie im na allow czyli zezwalaj.

 

Jako klucz zalecam  WPA2 - Pask   TIKP - hasła nalepiej długo 20 znakowe ( takie możecie ustawić sobie w programie keepass )

 

przykład x@s@3sZa3#x5cA

a nie : adameva ewelinapriostruś54 bo jest łatwe do złamania. Hasła zmieniac co miecha.

 

Dodatkowo właczyc filtrowanie  i zabezpieczyć przed atakami kazdy router renomowanej firmy asusa czy cisco ( dawniej linksys ) ma:)

nie wiem co ty ziomek do mnie piszesz, ale ewidentnie nie tyczy sie to mojego problemu ;p

Tak karta sieciowa również najcześciej znika, czasem rozwiązywanie problemu pomaga, wtedy jak karta wifi sie zresetuje to najczesciej internet wraca, ale czasem konieczne jest ponowne uruchomienie komputera

Uruchom program-http://www.dobreprogramy.pl/inSSIDer,Program,Windows,17095.html-sprawdz czy ktoś nie zakłóca Twojej sieci, pobieraj z linków bezpośrednich