Problem z rozruchem i dyskiem

Witam,
Mam problem z laptopem ASUS X550LB, a mianowicie podczas uruchamiania laptopa wyskakuje menadżer rozruchu windows, nie mogę tego usunąć próbowałem już. Podczas zamknięcia klapy laptopa i ponownym otwarciu laptop takjakby uruchamiał się ponownie zamiast go uspac…Kolejnym problemem jest wykorzystywanie dysku w 100%…wczoraj przywróciłem czystą 10 ale nic to nie dało…laptopa muli może nawet gorzej niż przed resetem. Ktoś ma jakieś pomysły?
Nie jestem jakimś szpecem w sprawie komputerów…
z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Najnowszy HD Tune Pro i wklej cały screen smart dysku, opcja health.

Nie “przywracaj” lecz zainstaluj od nowa “czystą” dziesiątkę. Ale jeszcze przed tym, podczas startu laptopa, wejdź do BIOSu (klawiszem Delete lub F2) i w zakładce Exit ustaw standardowo BIOS (czyli Default). Zatwierdź zmiany, zrestartuj komputer i wykonaj “czystą” instalację Win10.

Źle się określiłem, wykonałem czystą instalacje, ponieważ nie mogłem przywrócić ustaiweń do fabrycznych :slight_smile: sorki za pomyłkę.

No i oczywiście Windows 10, 64-bitowy! Wobec tego jeszcze BIOS na “defaultowe” ustawienia, czyli pozycja Restore Defaults. Warto też zaraz po zainstalowaniu systemu wejść do Panel Sterowania > Opcje zasilania i tam ustawić sobie tak jak wolisz zarówno usypianie jak i działanie pokrywy i włączników.

Dysk wygląda OK.

Parametr C8, widać coś tam powoli z powierzchnią już się dzieje.
Parametr BF, upadek lub wibracje.

Czyli dysk raczej ok, tak? Tylko czemu tak go wykorzystuje jeżeli nie posiadam żadnych programów na komputerze

Po zainstalowaniu “na czysto” prawdopodobnie zaraz doinstalowuje aktualizacje. Dlatego!
Ustaw jednak BIOS jak radzę.

Już zainstalowało aktualizacje…wczoraj mi zaraz po instalacji win aktualizowało automatycznie
to źle ?

To dobrze! Ustaw jednak to wszystko, co wyżej radziłem.
Windows 10, 64-bitowy. BIOS na “defaultowe” ustawienia, czyli pozycja Restore Defaults. Panel Sterowania > Opcje zasilania i tam ustawić sobie tak jak wolisz zarówno usypianie, jak i działanie pokrywy i włączników.

Windows 10 powinien być od razu zainstalowany jako 64-bitowy! Tego nie da się zmienić po zainstalowaniu.
Mam sygnały od różnych ludzi, którzy twierdzą, że na Win10 usypianie działa im źle. Ja np. go nie stosuję w ogóle.

Gdzie ustawić ten Win 10 na 64bit ?
Co do ustawienia tego uspienia to mam wszystko jak trzeba ale jednak nie działą jak trzeba… i tu jest problem

Windows 10 powinien być zainstalowany na Twoim laptopie od razu jako 64-bitowy. Po zainstalowaniu nie da się tego zmienić!
Natomiast faktycznie mam sygnały od różnych ludzi niezadowolonych z działania usypiania na Win10. Ja tego nie stosuję.

A co daje Restore Defaults? Ustawiłem ale nie zauważyłem zadnej róznicy :slight_smile:

Domyślne ustawienia Bios’u. Nie zauważysz zmian.

Tak Ci się zdaje. Restore Defaults przywraca firmowe ustawienia sprzętu (wyposażenia komputera). Czasem to ważne. Przy wszelkich problemach warto od tego zacząć, sprawdzając przy okazji prawidłowość ustawienia w BIOSie daty i czasu.
PS. Zrób jeszcze: Panel Sterowania > Opcje zasilania i ustaw usypianie oraz działanie pokrywy i włącznika komputera.

Ktoś ma jakieś pomysły na rozwiązanie mojego problemu? :slight_smile:

Sprawdź w menedżerze zadań, co Ci tak ora po dysku.

Edit 13.05.2017 - Miałem ten sam problem. Co prawda mam już stary i wyeksploatowany dysk (5 lat i mnóstwo godzin) i już myślałem, że nadaje się do wymiany, ale jednak to oprogramowanie od Microsoftu stwarzało ten problem. Postąp zgodnie z instrukcjami z filmu i problem ustąpi. Ja jeszcze wyłączyłem usługę Superfetch, ale to może nie być konieczne - zrobiłem to jako pierwsze, a problem ustąpił dopiero po wyciszeniu Defendera.