Problem z rozruchem kompa

Postawiłem nowy system kumplowi na nowym dysku zainstalowałem podstawowe sterowniki, było ok. Potem go wyłączyłem i podłączyłem stary dysk, odpaliłem i wyskoczyło że nie morze botować z dysku. Pomyślałem że podłączyłem oba dyski nie w tej kolejności. Po naciśnięciu ALT+CTRL+DELETE komp sie wyłączył. I od tego momentu mam problem nie chce się włączyć po próbie rozruch przez chwile kręci się wentylator na procku i na czipsecie i po chwili stop. Głośnik systemowy nie wydaje żadnego dźwięku próbowałem odpalić z odłączonymi uradzeniami i nic. Sprawdzałem na innym zasilaczu i to samo. Prosze o pomoc.

czy BIOS się ładuje :?:

Właśnie nie chodzi tylko chwile.

odłącz wszystkien sprzęt pozostaw tylko karte graficzną i pamięć, kolejną sprawą jest czy karta graficzna i moduły pamięci są dobrze osadzone w slotach :?:

Czy CPU ma dobre chłodzenie, sprawdź czy cooler o CPU jest podłączony.

:arrow: czy podczas podłanczania drugiego HDD zasilanie był wyłączone :?:

:arrow: sprawdź kondestory na Mobo oraz wejście od zasilacz ATX, czy nie widać tam zakopceń i nadpaleń.

próbowałem bez podłączonego sprzęty na taśmie i to samo, przypalić raczej się nie przypaliło. Jeszcze jedno nie wiem czy ma to coś do rzeczy ale Jest to oryginalny system, zrobiona była aktualizacja potem reset i jak wyłączałem żeby podłączyć ten drugi dysk to na oknie wyłączania miałem żeby nie wyłączać bo robi aktualizacje potem się wyłączył i zaczęły problemy.

zresetuj BIOS :!:

czy do BIOS’u można wejść :?:

Raczej nie bo się nie ładuje. Resetu biosu też próbowałem

Jak mawiają starożytni Rosjanie “nie ruszaj g…na dopóki nie śmierdzi” :smiley:

Nie gniewaj się to taki mały żarcik.

Spróbuj najpierw tylko z jednym - tym nowym dyskiem. Jak nie pójdzie to daj tylko ten drugi - stary. I daj znać co się dzieje.

Nic to nie daje, to samo.

Złączono Posta : 13.11.2006 (Pon) 2:29

w końcu to rozgryzłem należy zresetować biosa przez wyjęcie baterii i za pomocą zworki za płycie głównej taki podwójny reset.