Problem z rozruchem komputera

Bez przetaktowania problem też występuje, a jak zaskoczy to jest w pełni stabilny i jak napisał zainteresowany, testował wiele wersji bios’ów, a więc i domyślne ustawienia które siłą rzeczy muszą być stabilne…

… jakoże normalne rozwiązania nie działają… przetestowałbym jak komputer się zachowuje nie znajdując się w obudowie…

Przy okazji można sprawdzić jak będzie się zachowywać z kartą graficzną włożoną do drugiego slotu pcie.

Zaktualizowałem bios do wersji 1005 za pomocą EZ FLASH 2, bo inaczej nie potrafiłem.

Niestety dziś problem wystąpił dwukrotnie. Komputer nie odpalił za pierwszym razem :frowning:

Nie mam pojęcia co jest grane, bo już myślałem, że wszystko jest okej. Komputer częściej odpala za pierwszym, ale nie do końca jest tak jak powinno być.

Płyta główna !

Zrobiłem “pajączka”, to ostatni mój test. Jeśli go nie przejdzie, to postaram się wysłać płytę do reklamacji.

x3rox , nie wiem w jaki sposób nikt z moderatorów tego nie zauważył, ale proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Przycież była już wysyłana do serwisu.

Jeśli do polskiego serwisu Asusa to klękajcie narody. Asus potrafi naprawić płytę i napisać że nie stwierdzono usterki ;] Jak możesz to sprawdź tą płytę, niech w sklepie Ci zamontują jakąś zastępczą i sprawdź czy występuje problem. Lub na allegru zakup jakąś używaną (z gwarancją) a potem ją sprzedaj (za tyle samo) by z testować. Wiele osób ma problem z płytami Susa i ich wielokrotnym kilkakrotnym odpalaniem.

zapewne to nie tylko asus ma takich specjalistów w polsce a większość sprzętu różnych producentów serwisowanych w polskich serwisach po pierwszej wizycie zazwyczaj w oświadczeniu koncowym jest sprawna , ja już miałem takie przypadki z serwisem panasonica i nokii , z tym że w sprawie noki musiałem interweniować u rzecznika przedstawicielstwa nokii w polsce , naprawili za trzecim razem ale i tak napisali że sprzęt był sprawny.

Jeśli okaże się, że tym razem odeślą mi płytę, twierdząc, że jest dobra, to nie pozostaje mi nic innego jak skontaktować się z rzecznikiem praw konsumenta. Dodatkowo zaznaczę płytę, gdyby próbowali mi wcisnąć kit, że wymienili ją na nową :wink:

Przed wysłaniem przejdę się do dwóch, a może nawet i trzech sklepów komputerowych w których są serwisy. Poproszę o pisemne postawienie diagnozy. Zobaczymy co zrobią, gdy odeślą mi płytę twierdząc, że jest sprawna, a ja skontaktuje się z rzecznikiem i przedstawię mu cała sprawę, łącznie z niezależnymi opiniami ekspertów …

Tylko sprawdź na innej, czy to na bank płyta, ale na 99% tak.

Wygląda na to, że mam podobny problem. Dziś przy grzebaniu się w okolicach kompa niechcący w niego walnąłem. Komp akurat był włączony więc zauważyłem, że przestał reagować na polecenia. Z tej okazji zrobiłem “twardego” restarta. Po nim było już nic. Komp się odpalił, wentylatory się kręciły, ale ekran pozostał czarny. Nie było też dźwięku odpalenia windowsa (głośniki były włączone). Zrobiłem to co radzili na stronie Asusa, czyli wyjmowanie baterii, kabelków, itd., ale nic nie pomogło. Średnio mam kasę na kupno nowej płyty głównej, a z tego co czytałem ciężko będzie o inne rozwiązanie. Co radzicie?

Mam trzy propozycje:

  1. Spróbuj z innymi pamiątkami odpalić kompa (najlepiej jakieś nowe Patriot, GeIL, OCZ, Corsair) Miałem wcześniej GoodRam i szwankował mi też komp kupiłem pamięci GeIL i wszystko chodzi cacy (na razie ;))

  2. Jeżeli po wymianie pamiątek będzie to samo to po odłączaj: kartę graf, ramy a potem wsadź je znowu

  3. Jeśli to zawiedzie to najlepiej spróbuj z innym zasilaczem min. 500W (tylko jakiś firmowy: Tagan, Corsair, OCZ, gdzieś w necie masz listę polecanych producentów)

No u mnie też są GoodRamy. Widocznie nie są takie good :wink:

Z chęcią bym spróbował wszystkiego co radzisz, ale nie zorganizuję sobie sprzętu zastępczego. Część znajomych z kompami powyjeżdżała, a część ma laptopy.

Coś jednak spróbuję wymyślić.

OK, wygląda na to, że naprawiłem. Rozwiązanie podpowiedział mi kumpel, który na przypał naprawił wczoraj podobny problem u swej siostry. Po prostu włożył pamięci do innych slotów. U mnie też zadziałało.

Tylko, że jest jedno małe ale …

Jeśli dobrze czytam instrukcje płyty głównej, to slot A1 i B1 są stworzone dla duala, czyli wydajność jest lepsza od tego, gdy włożenia pamięci do A2 i B2.

Dual jest stworzony raczej do chipsetów intela , i jężeli taka płyta jest to pamięci pracują nawet o 25% wydajniej w dualu , niektóre płyty są wybredne i aby pamięci bezproblemowo mogły pracować w dualu potrzebne są pamięci “sparowane” zazwyczaj kupowane w opakowaniu po 2 szt (dokładnie z jednej partii , te same daty produkcji i dokładnie wyselekcjonowane odnośnie timingów) Takich płyt na chipsecie intele jest bardzo niewiele (wybrednych) i zazwyczaj płyta gł do pracy w dualu akceptuje pamięci nawet różnych producentów. Nie wiem jakie napięcie ta płyta gł podaje w defaulcie na pamiątki , jeżeli 2 volty to jest troche za mało , obecnie pamięci potzrebują minimum 2.10V ale najlepiej to sprawdzić w opisie specyfikacji pamięci (na stronie producenta pamięci) też kiedyś miałem jakąś płyte asusa i pamięci ustawione (defut) 2 volty i cały czas bios “krzyczał” że są pamięci w overclokingu dopiero przestawienie napięcia na 2.10 volta uciszyło bios.

Bardzo proszę o niepowtarzanie takich… bezsensownych mitów.

Sytuacja wygląda tak …

Od poniedziałku do dziś rana komputer śmigał bez problemowo. Jest wyciągnięty z obudowy i leży na podłodze. Na pokładzie były moje pamięci PDP Patriot, ale w gniazdach A2 i B2.

Przed wczoraj dodatkowo z przymusu podłączyłem DVD, ale nie wydaje mi się żeby to DVD sprawiało takie problemy.

Wczoraj wieczorem przerzuciłem pamięci z A2 i B2 na zalecane przez producenta gniazda A1 i B1. Komputer dziś rano nie odpalił. Teraz wrzuciłem Kingstony ( wcześniej tez juz wrzucałem w te gniazda, ale chce sie upewnić ), zobaczymy, czy problem się powtórzy jeśli tak to oznacza, że gniazda A1 i B1 sprawiają problemy, niezależnie od rodzaju pamięci. Co w moim przekonaniu jest wadą produktu.

To nie jest mit a testowo udowodniony fakt , w przypadku intela odpowiedzialnym za pamięci jest dodatkowy chipset i to on “steruje” przepustowością i tym samym wydajnością pamięci i tu można uzyskać szybsze działanie pamięci około 20-25% w przypadku AMD za dual odpowiedzialny jest główny procesor a on już nie radzi sobie tak dobrze.

Myślisz że procesor u amd czy też w INTELU I7 obsługuje ram systemowy za pomocą MAGII? One posiadają wbudowany kontroler pamięci który jest właśnie dużo wydajniejszym rozwiązaniem od wbudowanego w chipset i tym samym wymuszającego dodatkowe opóźnienia i dodatkowo grzejący chipset.

mam identyczny problem z mobo asus p5k pro.odsyłałem to"coś" do servisu 3razy,wymienili płyte na nową a nadal jest to samo,sprawdzałem sprzęt we wszystkich możliwych konfiguracjach,podpinałem wszystkie podzespoły pod inne płyty główne i było ok,tylko ten asus ma zawsze jakieś problemy,chyba sie poddam i mobo powędruje na strych z innymi rupieciami