Problem z rozruchem

Specyfikacja:
Płyta główna:
Asus Crosshair Vi Hero wifi ac
Procesor:
AMD Ryzen 7 2700x
Pamięć RAM:
G.Skill Ripjavs V 2 x 8GB 3200 Mhz
Karta Graficzna:
Crossfire Sapphire Nitro + Radeon RX470 8GB oc
Zasilacz:
SailentumPC Supremo FM2 750W
Dysk Dwardy
Adata XPG SX6000 Pro 256 GB M.2
Komputer złożony nowy na nowych częściach. Do uruchomienia się potrzrbuje kilku restartów z guzika obudowy. Wywala błeby na wyświetlaczu post A7, 99, lub na zmiane swieca sie diody diagnostyczne: RAM, CPU, VGA.
Nie mam pojecia co dalej poczać.

Komputer w takiej konfiguracji nowych czesci nie chce sie uruchomic. Startuje dopiero po ok 4 do 6 restartów z guzika obudowy. Do chwili uruchomienia sie za kazdym razem wyświetla błąd odnoszący sie do szyny PCI, którą obsługuje mostek południowy. Dodatkowo napiecie zasilania mostka poludniowego jest dziwnie zaniżone.

Komputer testowany z inna pamięcią ram, karta graficzną i zasilaczem. Bez rezultatu, aby wystartowac potrzebuje kilku restartów. Gdy sie uruchomi działa normalnie do czasu ponownego restartu lub uruchomienia systemu.

No to pozostał już tylko M.2 Adata , procek i sama płyta główna. Wyjmij M.2 i zapuść kompa.

Myslisz ze to moze dysk m.2? Jak sie komputer odpalił to chodził przez chwile. Windows.10 sie na m.2 zainstalował. Zrestartowal kilka razy i znowu nagle problem.
Jestem juz ugadany z gosciem na wymiane plyty głównej.na asus Crosshair VII Hero. Jak myslicie dobre rozwiazanie?

A masz jakiś zwykły HDD ? - podepnij i zapuść kompa (bez M.2).

Kurde juz mam wszystko robebeszone. Proca wyjetego. Sprawdze jutro rano. Bo już córka spi. Dzieki za zainteresowanie. Dam znac co i jak jutro. Podro.

Witam. Zrobilem jak mowiles. Podlaczylem ssd na kabel i dziala. System sie zainstalował. Startuje bez problemu. Za to dysk m.2 wpiolem spowrotem. I znim jest problem tego typu ze nie za bardzo działa botowanie z niego. System nie chce wstac. Ze zwykledo ssd dziala miodzio. Wiec m.2 zostawie jako dysk drugi bo w takiej konfiguracji działa.

A jaki system próbujesz zainstalować? Instalka do Win 7 (dla M.2 i USB3.0) musi być specjalnie “spreparowana” - wbudowane sterowniki. Win8/10 już je mają.

piszę po dłuższym czasie. Wymieniłem M.2 na Evo od samsunga i śmiga. Adata nie zawsze działa, Pozdro