Problem z rozszerzeniem *.jpg

Witam i ponownie moja wizyta na forum wiąże się z problemem. Nie bardzo potrafię wyjaśnić, w czym konkretnie tkwi sedno sprawy, bo nie wiem, co dokładnie odinstalowało mi się z kompa, ale za każdym razem wyskakuje komunikat, że brak PROGRAMÓW.exe wymaganych do otwarcia danego pliku. Pliki jakie mam na myśli to zdjęcia .jpg. Wcześniej otwierały mi się w ie i zawsze ściągnięte na kompa miały charakterystyczną ikonę jakby obrazka w ramce, teraz tego nie ma i poza programami do przeglądania fot nie jestem w stanie ich przeglądać po staremu i przyznam szczerze, że jest to dość uciążliwe. Najprawdopodobniej ma to związek z instalacją na próbę i jednoczesnym odinstalowaniem po godzinie zabawy programem ajpegcompr.exe lub SlowView.0.9.9.2.Beta.zip bo wtedy jakoś owy problem mnie nawiedził. Czy jest ktoś w stanie poradzić jak przywrócić wszystko do dawnego stanu i co musze zainstalować, żeby za każdym razem nie wyskakiwało mi polecenie odnalezienia programu którym chce fote obejrzeć. Próbowałam już działać w Ustawieniach/Opcje folderów/Typy pliku jednak w co nawet znajomy nie chciał mi uwierzyc brak mi tak rozszerzenia *.jpg jak i samego ie, żeby to naprawić i naprawdę nie mam już pomysłu co mogło się stać i czego na kompie brakło

Z tego co widzę to masz Win98.

Spróbuj tak: Kliknij prawym klawiszem myszki na plik z obrazem jednocześnie przytrzymując shift,następnie wybierz “otwórz z” i tam wybierz program w którym chcesz, aby były otwierane obrazy jpg., zaznacz po wybraniu, aby tego typu pliki zawsze były otwierane w tym programie , a następnie daj OK .

problem tkwi w tym, ze nie wiem dokladnie dzieki czemu mi sie to otwieralo, bo wywialo mi ten program z kompa, brak nawet tej ikony, ktora go charakteryzowala, acha i co ciekawsze klikajac na tego typu pliki nie ma opcji otworz, jak i otworz z …

Masz 98 jak mówiłem czy nie?

Pamiętaj, żeby podczas klikania prawym klawiszem myszki trzymać shift.

np. painta lub przegladarki internetowej

trzymalam shift, za ktoryms tam razem wskoczylo, ale jak mowie nie ma tego programu ktory wczesniej go otwieral, za pomoca ie sie nie da. istnieje jakis sposob, zeby dowiedziec sie jaki program ulotnil sie z dysku i uniemozliwil otwieranie zdjec stara metoda? naprawde nie mam juz pomyslu co robic, a paint wczesniej na pewno tego nie obslugiwal.