Problem z ruterem D-Link DI 524

Witam mam problem a mianowicie mam ruter który rozdziela mi internet na komputer stacjonarny i laptop (bezprzewodowo) na początku było wszystko dobrze do dziś gdy internet nagle zniknoł z obydwu komputerów napewno nie jest on źle skonfigurowany ponieważ od kilku dni nic w nim nie zmieniałem sieć także nie zmieniła ustawień ani nie miała awari bo jak odłonczyłem ruter i podłonczyłem komputer bezpośrednio internet do komputera to wszystko dzała poprawnie. Prosze o pomoc. Z góry dziekuje za odpowiedź.

wyrazy współczucia, miałem D-Linka i koszmarnie wspominam ten czas.

Co do problemu, to wejdź w konfigurację routera i zobacz czy nie wykasowały się ustawienia (mojemu to się zdarzało).

A najlepiej pozbyć sie dziada i zmienić na coś lepszego. Sam teraz mam LinkSys’a i problem routera przestał istnieć.

robiłem restart nic nie dał wpisałem na nowo ustawienia i nadal problem jest ja podejrzewam że on padł bo jak go kupiłem to zasieg WiFi mi spadał na laptopie do zera na sekunde i powracał a odległość miedzy laptopem a nim była niecałe 5 m co dziwniejsze kupiłem go 15.11.07. A dzieki za info.

Możesz spróbować aktualizacji firmware routera, ale jak wspomniałem wcześniej najlepiej pozbyć sie go.

czyli jest na gwarancji, oddaj do serwisu; a może uda się go wymienić na coś innego…

ok sprubuje go wymienić na inny ale nie wiem czy w takim sklepie jak Media Markt da rade coś takiego bo napewno pujdzie do naprawy.