Problem z ruterem - nie działa sieć

(Whiteangel11) #1

Witam

Od wczoraj mam problem z moim ruterem (Netgear WGR 614 v7). Sprawa wygląda tak. Od roku mam do niego podłączone 2 komputery, jeden po kablu drugi przez wi-fi. Wszystko działało bez problemowo. Wczoraj do sieci podłączyłem bezprzewodowo iPoda Touch 2g, internet podczas połączenia był na wszystkich komputerach oraz na iPodzie. Dzisiaj rano chce wejśc na stronę internetową i pisze nie mozna odnaleźć serwera proxy (moja osiedlowa sieć korzysta z proxy). Wszystko wydaje się być ok, komputery są podłączone, lampki na ruterze migają na zielono, odbiera i wysyła pakiety, ale nie ma internetu. Próbowałem resetu ustawien, odłączania rutera, zmiany kabli wszystkiego, a on nadal nie działa. Co może być tego przyczyną? Jak sobie z tym poradzić? Dodam, że jeśli kabel od internetu podłącze bezpośrednio do komputera to internet jest> Czekam na odpowiedzi, Pozdrawiam

(MrAsusrp6) #2

Sprawdż DNS-y.

(Miciu1) #3

Ustaw w routerze IP sieci na sztywno(static)nie na Auto-niektóre routery nie łączą z siecią osiedlową jak mają;Automatycznie pobierz adres sieciowy(porada mojego osiedlowego dostawcy-u mnie na asmaxcie działa).

(Bolo92) #4

A spróbuj wywalić proxy, zapytaj admina czy nie zmieniał czegoś poważniejszego w sieci ostatnimi czasy ;p