Problem z ruterem tp-link TD-W8950ND

Witam.

Od tygodnia posiadam owy ruter , a w domu 2 komy stacjonarny (przy nim stoi ruter) i lapka Dell Inspiron . Internet z TPSA (neostarda) 2mb .

Pierwsze 2 dni pięknie , PC przez kabel sieciowy , a lapek przez wi fi (średnio 4/5 zasięgu). System na lapku win7 x64 , a pc win XP .

No i od 3 dnia zaczęły się problemy (wydaje mi się , że coś jest na PC) gdyż gdy ja wieczorem lub rano gram na lapku nie mam żadnych problemów , wystarczy ,że siostra wejdzie na PC i do razu się zaczyna tragedia. Internet co chwile się rozłącza w taki sposób , że wyrzuca mnie z gry online a GG,Skype nie odczuwa wcale tej ( nie wiem może krótkiej przerwy ) , ale jest to bardzo uciążliwe gdyż jak zacznie wyrzucać z gry robi to co jakieś 4-5 min

Na PC jest tak samo nawet jeśli lapek jest wyłączony dlatego mniemam , że wina jest gdzieś po tamtej stronie .

Zawsze gdy zaczynają się problemy , nie wyskakuje nic ,żeby połączenie zostało zerwane (sygnał cały cza jest taki jak był).

Na lapku karta sieciowa Wifi link 1000 BGN , procek intel core i3 2,53GHz , ram 3gb system podawałem, .

Pc na ta chwile nie pamiętam ale jeśli będzie to raczej potrzebne to podam , jak poszukam.

Za każdą pomoc będę wdzięczny.