Problem z ryzen 3 2200g

Witam ostatnio kupilem sobie czesci do pc i go poskladalem ale plyta nie oblugiwala ryzen 2
wiec dalem pc do najblizszego serwisu i zaktualizowali mi bios i powiedzieli ze wszystko dziala
nie bylem zadowolony z osiagow pc wiec podkrecilem ram do 3000mhz bez zmiany voltage tak samo procesor do 3.9ghz bez zmiani napiecia i tez podkrecilem uklad graficzny do 1500mhz wlaczam benchmark heaven podajze i wszystko dobrze dziala wiec pobieram gta 5 wlaczam a tu po nawet nie minucie wylacza gre a nawet czasami blue screen i mam tak z kazda gra tylko nie z benchmarkami i furmarkiem probowalem zminic directx na 11 w gta bo heaven ma dx11 lecz to tez nie pomoglo prosil bym o szybko odpowiedz.

Na szybko - to możesz dopisać resztę parametrów/danych sprzętu.

Wróć do ustawień początkowych i odpal ponownie, winny nie jest procesor a raczej User, tzn. za mocno podkręcone/ ze słaby zasialcz/ za słaba sekcja zailania płyty. Jest też możliwość braku sterowników lub błędów, ale nie sprzętu jako takiego (chyba, że już spaliłeś coś ).

po zmianie na poczatkowy overclock na procesorze i na ram pojawia sie ten sam problem tylko ze troche dluzej gra jest wlaczona a moja plyta to: MSI B350M GAMING PRO, i zasilacz 500W SPC chyba bronz

MSI B350M GAMING PRO, i zasilacz 500W SPC
i ram coirsar vegance 8x1gb 2400mhz

Do OC zawsze bierze się najwyższy chipset i model z najwyższej pólki. Dlaczego? Bo ma najlepsze sekcje zasilania, a to one musza uciągnąć OC. To samo zasilacz musi miec więcej mocy na uciągniecie, nie wspominając o chłodzeniu procesora.