Problem z Ryzenem 2200g

zaskoczenie :slight_smile: okazalo się że ryzen osiąga zbyt duża rozdzielczość a aktywny adapter tylko do full hd daje rade :slight_smile: no cóż mysle że jak zdalnie z andka zmienie rozdziałke to bedzie hulało. Jak do tego doszedłem :slight_smile: monitor wzkazał na chwile w jakiej rozdzielczosci wysyłany jest sygnał od vegi zamrugało coś na pulpicie ale adapter nie dał rady i się poddał po 3 migawce :slight_smile:

hmm poczytałem o tym problemie na innych forach i piszą że jest wymagany aktywny konwerter. Czy takie coś jak to http://allegro.pl/dvi-d-24-1-meski-do-vga-zenski-konwerter-adapter-i7175003802.html?reco_id=fe99f448-6671-11e8-8e1f-246e9683a740&bi_m=reco&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&

to to czego szukam?

Sam sobie z tym poradzilem stosujac konwerter. polecam wszystkim ktorym to nie dziala dzieki za checi :grinning:

@kczapla1998 Siemano, mam ten sam problem z tym, że w ryzen 5 2400g. Ten sam komunikat. Monitor mam samsung 24 cale podlączony kablem HDMI. Mowisz, że problemem jest podłączenie monitora i ten adapter pomoże?

Pozdrawiam.

FIX - PRZECZYTAJ
Witam wszystkich ponownie. Rozwiązałem problem. Wystarczy zupdatowac windowsa do najnowszej wersji. Najprosciej jest to zrobic tak: wyszukaj w apsku start winver jesli masz wersje windowsa np. Version 1511 (OS Build 10586 . 1176) lub cokolwiek nizej niz 1709 to potrzebny CI update. Idz do paska start ponownie i wyszuikaj Win10 Update Assistant lub polski ekwiwalent i sprawdz czy dostepna jest aktualizacja. Moze potrwac jakis czas, ale po zaktualizowaniu wszystko zaczelo u mnie dzialac. Nie ma bledu czy kodu 12, wszystkie urzadzenia sa widoczne a fps skoczyly z 20 na najniższych detalach do 120 na najwyzszych detalach w np Team Fortress 2.
Mam nadzieje że komuś to pomoże.

Nie zawsze pomaga ten upgrade ja miałem ten problem, i podpiąłem tym adapterem gry chodzą tak jak powinny ale update do najnowszej wersji i aktualizacja bios także dużo pomaga na wydajność