Problem z Samsung SyncMaster 225mw (zanikanie obrazu w innej rozdzielczości)

Witam,

otóż mam problem z telewizorem/monitorem samsunga 225mw. Polega on na tym, że podczas grania w jakąkolwiek gre (Bf4, Simsy, league of legends  itp.) zanika mi obraz na monitorze. Mam dźwięk, może używać myszki i klawiatury ale od czasu do czasu (czasem co 5 sekund, czasem co 5 minut) obraz zanika jakby monitor czegoś nie ogarniał. Używam gtx 760 oraz złącza DVI-d. Samego monitora nie mogłem znaleźć na stronie Samsunga (niewypał?), a w google też nie mogłem znaleźć podobnego problemu. Ustawioną mam natywną rozdzielczość (1680x1050 60 hz), skalowanie na monitorze według proporcji. Próbowałem bawić się właśnie tym skalowaniem ale bez skutku. Wydawało mi się, że kiedy przełączyłem na rozdzielczość 1240x1024 i 75 Hz odświeżania problem znikł (albo po prostu wyjątkowo długo się nie okazywał), ale granie na takich ustawieniach nie wchodzi w rachubę. Jeżeli ktoś miał kiedyś podobny problem albo wie co z tym zrobić, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Wszelkie dodatkowe informacje, jeżeli będą potrzebne będę starał się dopisywać.

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

  1. Pobierz sobie NVIDIA Inspector i w części do podkręcania wybierz sobie Performance Level niższy od najwydajniejszego. Zastosuj zmiany, odpal grę i sprawdź czy dalej się to dzieje na pełnym obciążeniu GPU ale przy niższych zegarach.

  2. Jeśli monitor ma d-sub’a podłącz do grafiki korzystając z niego i sprawdź czy dalej się to dzieje.

Z tym Inspectorem sprawdzę jutro, ale przez d-suba nie podłączę bo na grafice takiego złącza nie mam, a zintegrowane jest nieaktywne gdy mam podłączoną kartę graficzną. Jedyne co jeszcze dzisiaj sprawdziłem to, że w Mass Effect 2 i 3 ten problem nie występuje (jedyne ustawienie możliwe tam to rozdzielczość, która ustawiłem na 1680x1050 i działało). Dodam jeszcze tyle, że w Bf4 (bo to na tym głównie testuje) jedyne wartości odświeżania jakie mam to 59.95 Hz.