Problem z SB Live 5.1 i Firewall na 7

1.) Czy wiecie, jak uruchomić SB Live 5.1 na Win 7 (stery producenta, jakie znalazłem w necie są stare, jak świat), bo nieszczęsna Winda nr 7 nie potrafi tej karty obsłużyć - dziwne, bo XP nie miał żadnego problemu…

2.) Jaki firewall (firmy trzeciej) pójdzie na 7? Comodo i Zone Alarm nie idą…

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Comodo na w7 działa bez problemów i jest do pobrania http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … .81003.508

sb live 5.1 miał już olbrzymie problemy na viscie i była to loteria, jednym działał drugim nie. Myślę, ze na W7 SB live 5.1 nie odpalisz ale próbuj. Szukaj sterów pod vista może coś się uda :wink:

Pobierasz ostatnie aktualne sterowniki do SB 5.1 ze strony producenta. Nastepnie rozpakowujesz plik .exe do nowego katalogu. Naciskasz kombinacje Klawisz Win + Pause, przechodzisz do Device Manager i znajdujesz konflikt sprzetowy zwiazany z Twoja karta dzwiekowa.

Klikasz PPM na nim i wybierasz aktualizuj sterownik, wybierasz folder driver z folderu w ktory wczesniej rozpakowales plik wykonywalny .exe ze sterownikami i czekasz chwile az Windows wgra odpowiedni sterownik.

To wszystko, u mnie wlasnie ta karta dziala bez problemu przy zastosowaniu powyzszej metody.

Co do firewalla, moze byc np. Vista Firewall Control lub Comodo.

Ja włożyłem płytkę ze starymi sterownikami i dałem aktualizuj sterownik, i dałem jako źródło płytka CD. Win 7 znalazł sobie sterowni , zainstalował i karta zaczęła działać.

Dzięki wszystkim za porady. Koniec Wątku…

na stronie creative sa jedynie pliki exe, ktore odrazu odpalaja instalator, w jaki sposob mozna wypakowac pliki aby wykonac to o czym pisales, poprzez aktualizacje sterownika w menedzerze urzadzen?