Problem z scaleniem gry za pomocą TotalComandera

Witam jakiś czas temu podzieliłem Obraz gry [oryginalna] i zrobilem sobie kopie na 2 zwykłych płytach dvd (4,7 gb) i teraz chciałem sobie zainstalować tą grę i nie wiem jak z powrotem ją scalić tym programem . Daje scal pliki ale wzskakuje że błąd i brak jakiegoś pliku startowego a mam zgrane wszystkie pliki od gry na tych 2 płytach proszę o jakie kolwiek rady w rozwiązaniu problemu

W jakim formacie obraz jest? Jak masz taką opcję to wypakuj obrazy z obu płyt wypakuj z nich pliki np winrarem, i zainstaluj z dysku.

To jest właśnie obraz iso i podzielony na 2 płytki dvd i nie wiem jak scalić go w całość pisze dokładnie że brak pliku wynikowego

kosiu22 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

A próbowałeś w sposób, jaki ci opisałem?

Właśnie nie da sie wypakować plików

Rozumiem, że TC dzieliłeś i TC scalasz, masz “wszystkie” pliki, gdzie główne pliki przy podziale przez TC mają nazwę oryginału z rozszerzeniem numerycznym, czyli x.001, x.002, x.003 itd., a plikiem dodatkowym jest plik z rozszerzeniem crc (plik tekstowy z oryginalnym “określeniem” -nazwa i rozszerzenie-, oraz sumami kontrolnymi. Plik ten nie jest w sumie konieczny, ale po scalaniu plik wynikowy nie będzie miał oryginalnej nazwy -w szczególnych wypadkach- i rozszerzenia).

Procedura scalania:

  1. kopiujesz zawartość płyt na dysk (najlepiej do utworzonego/pustego katalogu), czego wynikiem powinno być coś podobnego:

    gra.001

    gra.002

    gra.003

    gra.004

    gra.005

    gra.006

    gra.007

    gra.crc

  2. klikasz/zaznaczasz/podświetlasz LPM plik gra.001

  3. Wykonujesz “Scalaj plik…” (możliwe, że dostaniesz “zapytanie” o miejsce pliku wynikowego, a z pewnością końcową informację o zakończeniu scalania)

Tip: Posiadając plik crc, informacja kończąca scalanie mówi, że “Scalanie z ‘nazwa.rozszerzenie’ zakończone (suma kontrolna CRC OK)!”, a sam plik ma nazwę i rozszerzenie oryginału. Bez pliku crc informacja będzie brzmieć “Scalanie z ‘nazwa.rozszerzenie’ zakończone (plik CRC niedostępny)!”, a plik wynikowy będzie miał nazwę plików cząstkowych i nie będzie posiadał rozszerzenia (te należy dopisać, jeśli wie się jakie było w oryginale).

PS. Jeśli powyższe nie zadziała, to podaj konkrety co do plików, które scalasz (nazwy, rozmiary) oraz konkret na temat błędu.

PPS. Jeśli dzieliłeś plik czymś innym (nie TC), to nie zmieniaj nazw i rozszerzeń plików na odpowiedniki z TC, tylko je tu podaj (przynajmniej część z plików, która się powtarza). Przykładowo, jeśli podział pliku przeprowadzany by przy pomocy WinRAR, należałoby wykonać pkt. 1 procedury i w TC dwukrotnie kliknąć na pierwszy plik (nie pamiętam jakie konkretnie rozszerzenia WinRAR daje dla części, ale dla pierwszego powinna być w nazwie “jedynka”), to powinno spowodować “wejście” w paczkę archiwum i uwidocznienie się całej zawartości z wszystkich części, czyli u Ciebie ten wspomniany plik iso, który można “wypakować”.

Dzięki serdeczne manieKMP :slight_smile: wszystko wyjaśnione na temat i jasno trzeba było tylko dopisać te rozszerzenia .Pozdrawiam