Problem z scentralizowaniem tekstu w tabeli word 2013

Witam, mam problem z wyrównaniem do środka w poziomie tekstu w tabeli w Wordzie 2013. Po zaznaczeniu całej tabeli klikam na daną opcję i tekst nie jest scentralizowany, lecz przy górnych krawędziach tabeli. Nie mogę także myszką edytować wysokości wierszy za pomocą przesuwania krawędzi w górę. Czy ktoś wie w czym leży problem i jak to rozwiązać?

post-74138-0-13344300-1431768129_thumb.p

PPM > format komórki > wyrównanie

Nie wiem czy dokładnie w tym miejscu w twoim pakiecie to się znajduje ale da Ci to trop do poszukiwań :wink:

Nie mam takiej opcji w word 2013 po PPM. Na pasku tam gdzie zaznaczyłem na czerwono jest opcja wyrównywanie. Właśnie ją stosuje i nic to nie daje.

  1. Podstawowa sprawa w narzędziach głównych w sekcji akapit prawy górny przycisk - pokaż znaki ukryte. Zobaczysz co naprawdę jest w tych komórkach, bo może są dodatkowe puste linijki (ktoś po napisaniu treści wciskał enter) lub są wstawione inne jakieś dodatkowe znaki ukryte co robi cały bałagan.

 

  1. Inny powód to usawienia akapitu. W sekcji akapit jw. rozwinąć na dole strzałka i zobaczyć jak są ustawione odstępy przed i po i ustawić na 0.

 

Wykonałem wszystko i dalej mam tekst przy górnej krawędzi tabeli. O to screen:

jpeg.jpg

Z załączonego obrazka nic nie wynika a kompletnie nie wynika że wykonałeś moje polecenia bo przecież pola w ustawieniach akapitu sa puste a miało byc 0 “zero” w przed i w po, tak samo jaka jest ustawiona interlinia?? Ma byc pojedyńcza a jest pusto. Wcięcia też mają być zerowe.

Oczywiście po zastosowaniu tego co napisałem upewnić się czy jest zrobione wyśrodkowanie jak pisałeś na początku  

Wszystko mam tak jak napisałeś, tylko jak robię screena to są puste pola. Umiem czytać. Z tego obrazka wynika sporo bo w tabeli mam znaki “twardego entera” i to powoduje, że są te odstępy po danych i nie mogę scentralizować tekstu. Niestety nie wiem jak pozbyć się tego twardego entera

OK. Znaki co widać być muszą. To samo widać w linii tytuowej i tam wyśrodkowanie jest w porządku. Powód musi być jeszcze jakis dodatkowy którego nie potrafię w tej chwili określić. Przed chwilą testowałem to co napisałem na tabeli i teoretycznie mam rację ale musiałbym mieć ten plik aby odszukać ten inny powód jaki tu jest, bo z pamięci chyba tego nie wymyślę. :slight_smile:

  1. Zaznaczasz cala tabele
  2. Narzedzia główne -> Akapit
  3. Interlinia i odstepy miedzy akapitami -> Opcje interlinii -> Odstepy -> Interlinia -> WYBIERASZ POJEDYNCZE
  4. klikasz ok.