Problem z scvhost.exe + 100% CPU

Borykam się z jednym problemem od ostatniej aktualizacji z Windows Update. Problem jest powszechnie znany - mianowicie 12 procesów svchost.exe stale uruchamianych przez system, przy czym 2 wykorzystują 100% CPU. Próbowałem wyłączyć aktualizacje automatyczne, gdyż przeczytałem tak na jednym forum, jednak nic to nie dało. Do tego dochodzi temperatura procesora ok. 80C (tak wskazuje SpeedFan).

Zainstalowałem więc ComboFixa i poniżej daję link do loga z tego programu:

http://wklejto.pl/106305

Tutaj dołączam jeszcze link z loga Hijack This:

http://wklejto.pl/106309

Proszę o pomoc!

masz szczęście że windows ci działa po użyciu combofixa go używa się w sotatecznośći

jeśli nie chcesz mieć tylu svchost.exe to powyłączaj usługi ale tylko te które nie są ci potrzebne np bufor wydruku jak drukujesz to nie wyłączasz

pierwszy to pewnie kompozycje a drugi to aktualizacje raz zadane aktualizacje będą się instalować póki się nie zainstalują

Kilka dni temu miałem to samo, pomogło wyłączenie usługi UPnP.

Niestety, mimo zatrzymania procesów, które były sugerowane przez wszystkich (poza Buforem wydruku, ponieważ korzystam czasem z drukarki), wiatrak wciąż chodzi jak szalony, temperatura owszem, spadła o kilka stopni. Jeden proces svchost.exe jednak cały czas bardzo obciąża procesor i nie mogę zatrzymać tych usług, gdyż są to usługi wręcz niezbędne (ustawiłem je jedynie na ręczny tryb uruchomienia, choć i to nie pomogło). Zatrzymałem też dodatkowe usługi, z których nie korzystam, jak np. CyberLink RichVideo.

Dodaję więc poniżej screen z Menedżera zadań Windows (usługi, które znacznie obciążają procesor, a nie mogę ich zatrzymać) oraz screen z Process Explorera:

screen1vn.jpg

screen2cm.jpg

Mam nadzieję, że ktoś zna jakieś remedium…

spróbuj tego svchosta zakończyć w menadżerze zadań

tylko uważaj bo komputer może chcieć się restartować po wyłączeniu tego

i napisz nam co się zmieniło

a ten proces może też być od windows defender

Zakończenie procesu skutkowało odłączeniem od Internetu, wyłączeniem sterowników dźwięku i interfejsu Aero oraz innych ważnych usług (niezbędny był restart). Mimo tego wiatrak i tak głośno pracował, a temperatura nie uległa znacznemu obniżeniu.

Nie mam już totalnie pomysłu, co to może być… :cry:

to był kluczowy svchost

temperatura nie spanie w 3 sekundy trochę to potrwa zanim spadnie

możliwe że jest uszkodzony albo coś siedzi w nim

sprawdz tym Svchost Process Analyzer tylko uruchom jako administrator(PPM->uruchom jako admin)

Od ostatniego uruchomienia z początku jest trochę lepiej, gdyż wiatrak włącza się rzadziej. Jednak po włączeniu kilku zakładek w przeglądarce lub innych prostych czynnościach problem dalej występuje. Svchost Process Analyzer znalazł dwa potencjalnie anormalne procesy svchost.exe, jednak program, który zaleca ta aplikacja (Security Task Manager) stwierdza, że wszystkie procesy svchost.exe są wykonywane przez pliki podpisane przez Microsoft, a więc są bezpieczne. Mimo to jeden proces svchost.exe zużywa do 50% CPU, podczas kiedy ten drugi (niby też anormalny) zużywa ok. 7-21% CPU. Pozostałe 10 procesów svchost.exe nie przekraczają 5% CPU.

Co więcej notebook po pewnym czasie wyłącza się w skutek przegrzania. Nie jest to wada techniczna, gdyż nie miało to miejsca, dopóki nie zainstalowałem najnowszych aktualizacji z Windows Update na nowej, czystej instalacji systemu.