Problem z SD RAMEM :P

a więc wlożylem do slota SDRAM 256SDRAM 133mhz a w systemie widac tylko 128. Co moze byc przyczyną tego nie wiem ?

jest ktos kto moze wie jak odpowiedziec na ten post prosze o napisanie poniezej lub na gg.1329057

jakie mobo?

miałem coś takiego ale mój brat się w to bawił i mówił że właśnie może być z tymi MHZ

o co chodzi z tym mobo jak mozna wiedziec ?

a raczej ram jest taktowany na 133mhz jak kazdy SD wiec z tym klopotu byc nie powinno, prosze o dalsze odpowiedzi w tej sprawie

nie jak każdy bo były taktowane 100 i 133 :stuck_out_tongue:

mobo->MOtherBOard->płyta główna :stuck_out_tongue:

pytałem o płyte, czy nie ma konfliktu podziedzy nią, a ramem :?

Niektóre płyty główne przewaznie te na intelu z chipem BX miały problemy z rozpoznawaniem pamięci jednostronnych ciężko było jakąś pamięć dopaspwać jeżeli jest możliwośc proponuje wymienić tą pamięć na dwóstronną jeżeli ta twoja jest jednostronna jezeli to nie pomoże to można spróbowac zaktualizować bios.

po 1 do pierwszego slota wklada sie najwiekszy rozmiar pamieci

np 512 ,a potem w kolejnych mniejsze taka jest zasada

napisz jakie masz inne ramy jeszcze wlozone

a w ksiazaczce od plyty glownej powinnes miec napisane w jakiej kolejnosci ramy wlozyc i jakie nieobsluguje do konca twoja plyta czy ma jakies problemy lub niebyla testowana np.

u mnie pomogla aktualizacja BIOSu plyty glown.

i teraz niemam problemu jak kiedys ,bledu w adresie alokacji pamieci itp.

Miałem tak kiedyś na Abicie BE6. Wkładam 256 SDR i widzi jako 128. Naszczęście trafiłem na uczciwego sprzedawce który zamienił mi tą kość na 2x128. Problem mógł wynikać z 2 rzeczy:

  1. Stary bios

  2. Problem z MHz pamięci. Płyta obsługuje 100 a ramy są na 133

Spróbuj z aktualizacją biosu

Twój problem polega na tym, że masz płytę na chipsecie BX. Kupiłeś JEDNOSTRONNĄ kość RAMu. BX takich nie obsługuje, potrzebna jest kość DWUSTRONNA. TO jest cały problem.