Problem z seagate ST3250620AS - nie widać... niby


(Mixon) #1

witam

kupiłem dziś dysk, do którego przymierzałem się dość długi czas. oczywiście jak sie okazało nie działa tzn. przy włączaniu kompa wyświetla się nr seryjny dysku przy channel 0 bądź 1 (w zależności do którego gniazda go podłącze), ale w biosie juz go nie ma... :expressionless: w menedżerze urządzeń widnieje jako ST3250620AS SCSI Disk Device, ale gdy wejde w Mój Komputer nie ma go. Próbowałem w biosie zmieniać jakieś ustawienia... ale nie ma niestety takowych... powinno być coś ze zmianą IDE, ale nie posiadam czegoś takiego w moim biosie :expressionless: na dysku również nie napotkałem ani w instrukcji ani rozglądając sie z latarką w ręku zworki uaktywniającej Serial ATA... przy instalu winxp próbowałem zainstalować stery do Sata, ale (jakże by inaczej) wywala błąd w jakimś tam pliku... :expressionless: ściągnąłem ze strony producenta płyty najnowsze stery i to samo (bez komentarza)... czy ktoś może mi coś doradzić?

pozdrawiam


(jaru_r) #2

Dysku nie będzie widać w oknie "Mój Komputer", jeśli nie ma na nim utworzonych partycji lub są partycje z systemem plików innym niż rozpoznawany przez Windows.

Wejdź w Panel Sterowania/Narzędzia Administracyjne/Zarządzanie komputerem i znajdź w drzewku "Zarządzanie dyskami" i kliknij na to, a potem zobacz, co Ci się wyświetli.

Jeśli wyświetli ten dysk, to wystarczy utworzyć na nim partycje i sformatować.


(Michal Kolatek) #3

Zrób partycję Disk Wizzardem (do pobrania ze strony Seagate).

Dysk ustawiony na Sata1?

Ktoś chyba miał problem z dyskiem sata na tej płycie nic nie pomagało, ale nie jestem pewien czy to na pewno ta płyta.


(Mixon) #4

tak, jeden z użytkowników miał problem z tym dyskiem, jednak z tego, co pisał wywniskowałem, że nie potrafił nic zrobić, a nie że nic nie pomogło...

w Zarządaniu dyskami pojawia sie komunikat: Nie mozna połączyć sie z usługą Menedżera dysków logicznych.