Problem z seagate ST3250620AS - nie widać... niby

witam

kupiłem dziś dysk, do którego przymierzałem się dość długi czas. oczywiście jak sie okazało nie działa tzn. przy włączaniu kompa wyświetla się nr seryjny dysku przy channel 0 bądź 1 (w zależności do którego gniazda go podłącze), ale w biosie juz go nie ma… :expressionless: w menedżerze urządzeń widnieje jako ST3250620AS SCSI Disk Device, ale gdy wejde w Mój Komputer nie ma go. Próbowałem w biosie zmieniać jakieś ustawienia… ale nie ma niestety takowych… powinno być coś ze zmianą IDE, ale nie posiadam czegoś takiego w moim biosie :expressionless: na dysku również nie napotkałem ani w instrukcji ani rozglądając sie z latarką w ręku zworki uaktywniającej Serial ATA… przy instalu winxp próbowałem zainstalować stery do Sata, ale (jakże by inaczej) wywala błąd w jakimś tam pliku… :expressionless: ściągnąłem ze strony producenta płyty najnowsze stery i to samo (bez komentarza)… czy ktoś może mi coś doradzić?

pozdrawiam

Dysku nie będzie widać w oknie “Mój Komputer”, jeśli nie ma na nim utworzonych partycji lub są partycje z systemem plików innym niż rozpoznawany przez Windows.

Wejdź w Panel Sterowania/Narzędzia Administracyjne/Zarządzanie komputerem i znajdź w drzewku “Zarządzanie dyskami” i kliknij na to, a potem zobacz, co Ci się wyświetli.

Jeśli wyświetli ten dysk, to wystarczy utworzyć na nim partycje i sformatować.

Zrób partycję Disk Wizzardem (do pobrania ze strony Seagate).

Dysk ustawiony na Sata1?

Ktoś chyba miał problem z dyskiem sata na tej płycie nic nie pomagało, ale nie jestem pewien czy to na pewno ta płyta.

tak, jeden z użytkowników miał problem z tym dyskiem, jednak z tego, co pisał wywniskowałem, że nie potrafił nic zrobić, a nie że nic nie pomogło…

w Zarządaniu dyskami pojawia sie komunikat: Nie mozna połączyć sie z usługą Menedżera dysków logicznych.