Problem z search.searchcompletion.com w Chrome


(M A X I S) #1

Witam. Mam problem z searchcompletion. Wczoraj podczas oglądania polsatu sport online doinstalowały mi się jakieś kodeki nie pamiętam już nazwy ale coś z VDO w nazwie. Dziś to odinstalowałem ale ta wyszukiwarka searchcompletion pozostała w chromie. Przeczytałem na tym forum co powinienem zrobić, czyli podać tu logi z OTL ale tu pojawia się drugi problem. Ściągam OTL.exe i postępuję tak jak jest tu w tutorialu podane. Wersja OTL to 3.2.39.2. Podczas skanowania wyskakuje mi błąd " '2099/1/1 12:00' is not a valid date and time." Gdy pojawia się ten błąd w programie OTL na dole jest napisane "Looking for newly modified files: C:\Windows\System\VBRUN300.DLL" Czytałem o tym błędzie i upewniłem się, że w biosie jest prawidłowa data i czas a także próbowałem skanowania w trybie awaryjnym. Nic nie pomogło. Proszę o pomoc.


(Acorus) #2

Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/outils/289-adwcleaner z funkcji Delete.

Pokaż z niego log.


(M A X I S) #3

Log z AdwCleaner

http://wklej.to/VoGpr


(Acorus) #4

W AdwCleaner użyj opcji Uninstall.Jak coś w Chrome zostało to usuń ręcznie.


(M A X I S) #5

Nie wiem co mam usunąć ręcznie. Jest tak jak było. Jak wpiszę coś w pasek wyszukiwania to zamiast google uruchamia mi się http://search.searchcompletion.com i wyniki wyszukiwania są inne niż przez googla.


(Acorus) #6

Wchodzisz w Opcje Chrome i tam zmieniasz stronę startową.Przeskanuj jeszcze programem Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW


(Atis) #7

Ustawianie domyślnej wyszukiwarki w Chrome:

http://support.google.com/chrome/bin/an ... swer=95426


(M A X I S) #8

Dzięki za podpowiedzi. Malwara już dzisiaj aktualizowałem i usunął mi trochę syfu zanim napisałem tego posta. Stronę startową też już miałem zmienioną na wp.pl tak jak wcześniej miałem. Pousuwałem wszystkie wyszukiwarki w opcjach i zostawiłem sobie google tylko jako domyślne ale i tak po wpisaniu sobie jakiegoś słowa w wyszukiwarce szuka przez googla ale w liście propozycji jest też ta moja nieszczęsna wyszukiwarka starstsear.ch/ Była ona też w opcjach Chroma jako wyszukiwarka do wybrania ale tak jak już pisałem wywaliłem ją i inne zostawiając googla ale pojawia się nadal. Niżej screen:


(Atis) #9

W opcjach Chrome dodaj nową wyszukiwarkę.

Wpisz dowolną nazwę i słowo kluczowe.

Do pola URL z parametrem %s (zapytanie) wklej to:

{google:baseURL}search?{google:RLZ}{google:acceptedSuggestion}{google:originalQueryForSuggestion}sourceid=chrome&ie={inputEncoding}&q=%s

Później ustaw jako domyślną


(M A X I S) #10

Ta przeglądarka Google u mnie już działa tylko jak wpisywałem coś co chce wyszukać to w propozycjach pojawiały się też odnośniki do tamtej wyszukiwarki, tak jak widać na screenie zamieszczonym przeze nie wyżej. Usunąłem historię, cookie, pamięć podręczną etc i teraz jest już ok. Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc.