Problem z Sempron 2400+

(Guciu248) #1

Witam

Mam problem który polega na tym że jak ustawie fsb na 166 tak jak powinno być to komputer zawiesza sie przy każdej animacji 3d, a gdy ustawie fsb na 100 to wszystko chodzi płynnie. proszę o pomoc . Z góry dzięki

(slawex1983) #2

Skąd wiesz, że FSB ma wynosić 166 MHz? Jaką masz płytę główną?

(Kisielek) #3

Z tego co podałeś to wychodzi na to, że grzeje się on w optymalnej/standardowej konfiguracji tak?

Sprawdź temperaturę programem EVEREST i podaj ją tu. Może wentylator nie domaga?

Nie wiem czy nie da się operować mnożnikiem na tym procesorze. Może da i jest za duży?

(Marjaan) #4

sprawdź czy wentylator pracuje u mnie ten procek chodzi spokojnie na FSB 200 i 43*C ma w stresie : )

załóż nową paste termo przewodzącą. i podaj temperatury

@ slawex1983 , bo standardowe FSB dla tego procka to jest właśnie 200 mhz

(Guciu248) #5

Sprawdzałem w Everescie i pisze ze oryginalne fsb jest 166. Wystarczy ze delikatnie podniosę ponad 100 i tak sie dzieje. A temperatura jest ok 50. A płytę mam Epox Ep-8krai . Już myślałem nad aktualizacja biosu.

(Marjaan) #6

zrób jak zalecałem, zmień paste, sprawdź czy wiatraczek na chłodzeniu się kręci, przeczyść z kurzu.

(Guciu248) #7

Dobra, jak będę w domu to zrobię to wszystko . W razie problemów będę jeszcze pisał. Dzięki

(Gen Salvador) #8

Lepiej powiedz jaki zasilacz moc i makra

(Guciu248) #9

zasilacz to chyba jakiś no name 300W ale jak sprawdzałem napięcia to są dobre

(Gen Salvador) #10

napięcia sprawdza się miernikiem, errory CI wychodzą bo zestaw na standardowych ustawieniach przewyższa możliwości zasilacza. obowiązkowa wymiana na Fortron/delta 400/350W

nie sugeruj się naklejkami i oznaczeniami zasilaczy no name, z miejsca można przyjąć że to złom który moze puścić z dymem cały config

(Darth ReX) #11

Modecom MC-350. 7 dych wydatku, ale będzie spokój.