Problem z Sempron 2400+

Witam

Mam problem który polega na tym że jak ustawie fsb na 166 tak jak powinno być to komputer zawiesza sie przy każdej animacji 3d, a gdy ustawie fsb na 100 to wszystko chodzi płynnie. proszę o pomoc . Z góry dzięki

Skąd wiesz, że FSB ma wynosić 166 MHz? Jaką masz płytę główną?

Z tego co podałeś to wychodzi na to, że grzeje się on w optymalnej/standardowej konfiguracji tak?

Sprawdź temperaturę programem EVEREST i podaj ją tu. Może wentylator nie domaga?

Nie wiem czy nie da się operować mnożnikiem na tym procesorze. Może da i jest za duży?

sprawdź czy wentylator pracuje u mnie ten procek chodzi spokojnie na FSB 200 i 43*C ma w stresie : )

załóż nową paste termo przewodzącą. i podaj temperatury

@ slawex1983 , bo standardowe FSB dla tego procka to jest właśnie 200 mhz

Sprawdzałem w Everescie i pisze ze oryginalne fsb jest 166. Wystarczy ze delikatnie podniosę ponad 100 i tak sie dzieje. A temperatura jest ok 50. A płytę mam Epox Ep-8krai . Już myślałem nad aktualizacja biosu.

zrób jak zalecałem, zmień paste, sprawdź czy wiatraczek na chłodzeniu się kręci, przeczyść z kurzu.

Dobra, jak będę w domu to zrobię to wszystko . W razie problemów będę jeszcze pisał. Dzięki

Lepiej powiedz jaki zasilacz moc i makra

zasilacz to chyba jakiś no name 300W ale jak sprawdzałem napięcia to są dobre

napięcia sprawdza się miernikiem, errory CI wychodzą bo zestaw na standardowych ustawieniach przewyższa możliwości zasilacza. obowiązkowa wymiana na Fortron/delta 400/350W

nie sugeruj się naklejkami i oznaczeniami zasilaczy no name, z miejsca można przyjąć że to złom który moze puścić z dymem cały config

Modecom MC-350. 7 dych wydatku, ale będzie spokój.