Problem z Server Portem i IP address

Dzień dobry, mój brat dzisiaj poprosił mnie o zagranie w pewną grę. Oczywiście się zgodziłem lecz mam teraz pewien problem. Brat nie może połączyć się na mój serwer i ja na niego, w ip address ma wpisane ip internetu, a w porcie cyferki które ustawiłem przy tworzeniu serwera czyli 25001. I po kliknięciu “Connect as client” wyskakuje mu “Could not connect to server: ConnectionFailed” i nie wiem, o co biega. Spróbowaliśmy też z hamachi i też nie działa (może dlatego że nie umiem go za bardzo używać) Użyliśmy również 127.0.0.1 i nic. Twórca na stronie napisał żeby użyc portforward lub hamachi. Bardzo prosze o pomoc

Z hamachi kopiuje IPv4 brata i wklejam je do “Ip Address”, a port wpisuje taki, jaki brat ustawił przy tworzeniu

Jaka gra?
Gracie po LAN’ie, czy przez internet? Jak po LAN’ie, to nie wprowadzajcie IP zewnętrznego, tylko brat niech wpisze IP twojego kompa i port, na którym masz uruchomioną usługę serwera tejże gry. Tyle.

Adresy IP w sieci lokalnej ZAWSZE zaczynają się od

192.168

Jest to pula nieroutowalna.

1 polubienie

Bardzo dziekuje, wpisalem ip lokalne i zadziałało

Nie zawsze :wink:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adres_prywatny

A to widzisz… Mnie tak uczono w szkole (Liceum), kiedy miałem o konfigu sieci i routerów. Człowiek uczy się całe życie. Dzięki :slight_smile: