Problem z serwerem poczty Outlook Express

Witam mam problem z moją pocztą internetową Outlook Expres a mianowicie:

Kiedy zmieniam numer portu z 25 na 587 i klikam zastosuj a potem ok to jak wyjdę z programu i wejdę ponownie ustawienia się nie zapisują i musze wpisywać te dane od początku.Co zrobić aby ten port co wpiszę zapisał się na stałe?pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Dodane 25.12.2009 (Pt) 22:56

Czyli dodam że bez tej zmiany nie mogę wysyłać wiadomości wywala mi taki błąd

Łączenie z serwerem nie powiodło się. Konto: ‘neostrada tp e-mail’, Serwer: ‘poczta.neostrada.pl’, Protokół: SMTP, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 10060, Numer błędu: 0x800CCC0E

Jak zapisać ten pieprzony PORT???

Przyjacielu może to Ci pomoże : http://outlook.com.pl/articles/others/k … xpress.php ,a tak na marginesie proponuję Ci zmianę programu pocztowego na : Mozilla Thunderbird 3.0 ,który znajdziesz na http://www.dobreprogramy.pl/Mozilla-Thu … 13298.html

tak tylko że ja odbierac wiadomości mogę tylko nie mogę wysyłać jeśli nie zmienie portu a jak zmienie port to się nie zapisuje i przy ponownym uruchomieniu poczty ustawienia się resetują co jest tego pzyczyną?

Następna rada :

porty 587, 993 to porty połączeń szyfrowanych. Zmień w ustawieniach tak, by były ustawione połączenia szyfrowane.

Dodane 26.12.2009 (So) 12:58

http://home.elka.pw.edu.pl/faq/upslook.html - zobacz jeszcze tutaj . Najprawdopodobniej we właściwościach serwera poczty wychodzącej źle wpisałeś adres konta . Ja mam u siebie swój adres mailowy ,czyli np : ferdek@gimail.com .

Aha a jak to zrobić bo nigfy tego nie robiłem prosiłbym o instrukcję chodzi mi o to szyfrowanie

Dodane 26.12.2009 (So) 16:01

Jeśli to coś pomoże:zauwazyłem że nawet jak nie ma tożsamości to po pierwszym włączeniu Outlooka sam automatycznie zrobi tożsamość oraz konto poczty jak mogę to wyłączyć?

Przyjacielu ,załóż sobie konto na onet.poczta.pl , a dalej postępuj według instrukcji które znajdziesz na tej stronce: http://poczta.onet.pl/pomoc/13265,0,29, … pomoc.html. , lub http://poczta.onet.pl/autoryzacja/. Najprawdopodobniej masz problem z połączeniami szyfrowanymi do których potrzebny jest certyfikat .Korzystanie z połączenia szyfrowanego po SSL chroni dane personalne, oraz inne poufne informacje przekazywane za pośrednictwem serwera.Certyfikat SSL pobierany z serwera potwierdza tożsamość tego serwera w Internecie lub w sieci lokalnej i zabezpiecza przed podstawieniem fałszywego, zawiera również informacje o adresie internetowym oraz jego właściciela.

Certyfikat umożliwia bezpieczne połączenie z użyciem protokołu SSL między serwerem a programem użytkownika wykorzystując 128-bitową kryptografię.

Aby móc korzystać z szyfrowanego połączenia do serwera należy zainstalować certyfikat serwera SSL, a następnie włączyć obsługę szyfrowanego połączenia w programie pocztowym (lub innym czytniku).

Połączenie szyfrowane korzysta z portów TCP:

* dla SMPT: 465

* dla POP3: 995

http://www.goganet.com/page/163/5/wlacz … press.html - tutaj znajdziesz więcej na ten temat.

Jakby co to kontaktuj się ze mną przez PW. #-o :lol: :o