Problem z serwerem!

Witam! Mam pewien problem, ponieważ nie wiem jak utworzyć bazę MySQl na serwerze przez Total Commander. Może Mi, ktoś to powiedzieć ??

to nie przez klijenta FTP (TC) tylko przez przegladarke www (jeśli serwer na którym masz udostępnia ta usługę)

a dokładniej przez phpMyAdmin

noo niedokońca, można też np. przez CPanel, a założę się że istnieje jeszcze kilka innych możliwości :wink:

Ale ja nie mam żadnych panelów. Mam serwer normalnie postawiony i wiem, że da się utworzyć bazę przez program…

masz serwer postawiony? czym krasnalem? jak tak to krasnal stawia automatycznie baze danych, niemusisz jej tworzyc

Tylko skąd krasnal wie, jakie dane chce trzymać w bazie? Ma kulę wróżki? :slight_smile:

o ile się nie mylę to niema :wink: ale niebardzo widzę sens mówienia jak sprawdzić dane w krasnalu, jeżeli niewiadomo nawet czy Szewczenko ma serwer postawiony na krasnalu :wink: Powiem więcej, przypuszczam, że on nie ma serwa u siebie tylko ma gdzies jakis hosting :wink: No ale poczekajmy na wypowiedz zainteresowanego…

Serwer jest parę metrów odemnie :wink: Ale ja mam wydzielone konto, na serwerze nie ma zainstalowanego żadnego panelu typu PhpMyAdmin e.t.c. Podobnież da się stworzyć bazę danych przez program np. Total Commander…

Tak…

da się to zrobić, jeżeli znasz się na linuxach - o ile ten serwer jest na takowym systemie…

Zapytaj administratora czy serwer obsługuje MySQL.

I jeżeli tak, to zedrzyj sobie z neta najnowszą wersję np: phpMyAdmin, przekopiuj - i gotowe :wink:

prościej chyba wgrać na konto własnoręcznie phpMyAdmin, podaję link pod którym jest to szczegółowo opisane (nie wiem czy wolno linkować do innych forów, jeśli nie wolno to proszę link skasować): http://www.przemo.org/phpBB2/forum/view … hp?t=10865