Problem z serwerem!

(Acmilan5) #1

Witam! Mam pewien problem, ponieważ nie wiem jak utworzyć bazę MySQl na serwerze przez Total Commander. Może Mi, ktoś to powiedzieć ??

(Robert Trs) #2

to nie przez klijenta FTP (TC) tylko przez przegladarke www (jeśli serwer na którym masz udostępnia ta usługę)

(Kpc21) #3

a dokładniej przez phpMyAdmin

(Airborn) #4

noo niedokońca, można też np. przez CPanel, a założę się że istnieje jeszcze kilka innych możliwości :wink:

(Acmilan5) #5

Ale ja nie mam żadnych panelów. Mam serwer normalnie postawiony i wiem, że da się utworzyć bazę przez program…

(Airborn) #6

masz serwer postawiony? czym krasnalem? jak tak to krasnal stawia automatycznie baze danych, niemusisz jej tworzyc

(Lisek) #7

Tylko skąd krasnal wie, jakie dane chce trzymać w bazie? Ma kulę wróżki? :slight_smile:

(Airborn) #8

o ile się nie mylę to niema :wink: ale niebardzo widzę sens mówienia jak sprawdzić dane w krasnalu, jeżeli niewiadomo nawet czy Szewczenko ma serwer postawiony na krasnalu :wink: Powiem więcej, przypuszczam, że on nie ma serwa u siebie tylko ma gdzies jakis hosting :wink: No ale poczekajmy na wypowiedz zainteresowanego…

(Acmilan5) #9

Serwer jest parę metrów odemnie :wink: Ale ja mam wydzielone konto, na serwerze nie ma zainstalowanego żadnego panelu typu PhpMyAdmin e.t.c. Podobnież da się stworzyć bazę danych przez program np. Total Commander…

(Slafur) #10

Tak…

da się to zrobić, jeżeli znasz się na linuxach - o ile ten serwer jest na takowym systemie…

Zapytaj administratora czy serwer obsługuje MySQL.

I jeżeli tak, to zedrzyj sobie z neta najnowszą wersję np: phpMyAdmin, przekopiuj - i gotowe :wink:

(Kpc21) #11

prościej chyba wgrać na konto własnoręcznie phpMyAdmin, podaję link pod którym jest to szczegółowo opisane (nie wiem czy wolno linkować do innych forów, jeśli nie wolno to proszę link skasować): http://www.przemo.org/phpBB2/forum/view … hp?t=10865