Problem z sformatowaniem partycji

Witam mam taki problem otóż nie mogę sformatować partycji.Przerzuciłem wszystkie dane około 264GB na dysk przenośny i teraz chciałem ją całkowicie sformatować.Przy próbie sformatowania takie info mi się ukazuje na ekranie monitora:Ten dysk jest w użyciu.Korzysta z niego inny program lub proces.Czy chcesz sformatować go mimo to ? Klikam na tak i po chwili na ekranie monitora ukazuje mi się takie info: Nie można sformatować tego dysku.Zakończ działanie wszystkich narzędzi dyskowych i innych programów, które korzystają z tego dysku oraz upewnij się, czy w żadnym oknie nie jest wyświetlana zawartość dysku.Wtedy ponów formatowanie.Teraz pytanie za 100pkt do WAS jak mam to sprawdzić itd.gdyż jestem raczej kiepski w te klocki a nie jest to partycja systemowa więc według mnie nie powinno być z formatem problemów itd.Działam na wersji 64 bitowej jedną już sformatowałem bez problemów a z drugą mam problem.Nie mogę na raz całego dysku sformatować gdyż jest on pojemności 1TB dostępne jest tylko 931GB a pożyczony dysk przenośny pod usb ma wielkość niestety 500GB więc muszę się bawić w pojedyncze lub max podwójne przerzucanie danych z partycji w moim kompie i potem formatowanie i znów z przenośnego dysku pod usb przerzucanie danych na sformatowaną już partycję w moim kompie.Będę wdzięczny za pomoc jak tego dokonać aby móc sformatować daną partycję w moim kompie.Jedną już sformatowałem było około 180GB i z tą nie było żadnych problemów tylko teraz z tą takie numery zaczęły się robić itd.

Odpal instalator systemu Windows 7 z płyty i z poziomu instalatora sformatuj odpowiednią partycję. Możesz również zrobić tak, że z poziomu instalatora usuniesz partycję, założysz nową, ale sformatować później będziesz mógł ją z poziomu systemu poprzez Zarządzanie komputerem w Panelu Sterowania.

OK dzięki za szybką reakcję oraz pomoc.

Podcinasz gałąź, na której siedzisz. Z poziomu systemu nie sformatujesz partycji systemowej.

Nie chcę sformatować partycji systemowej czyli mamy tu na myśli rzecz jasna partycję C tylko inną partycję na dysku która jak wsp.nie jest partycją systemową w moim przypadku jest to partycja H.

Prosta sprawa. Nadaj sobie tej partycji h: jakąś etykietę dla rozróżnienia i sformatuj ją spod gparted. Jest to program w formie obrazu iso, który trzeba wypalić jako obraz płyty, nie dane, bo jest to płyta bootowalna i jak wypalisz jako dane ten obraz, to nie zadziała. Po wypaleniu resetujesz kompa, wchodzisz w bios, jako 1st boot device ustawiasz napęd w którym masz płytę i klawiszem f10 zapisujesz zmiany. Dalej już powinieneś sobie poradzić. Etykietę nadasz spod cmd wpisując label h: etykieta, np. label h: dane i wciskasz enter. Możesz też zabootować płytę z Windowsem, klikasz dalej i jak pokaże się okno z przyciskiem zainstaluj teraz, to wciskasz jednocześnie shift i f10. Pojawi się okno wiersza poleceń w które wpisujesz polecenie diskpart i wciskasz enter. Po chwili kiedy pojawi się znak zachęty diskpart> wpisujesz polecenie select disk0, albo select disk 0(już nie pamiętam). Następnie wpisujesz polecenie select partition i podajesz numer partycji, np. select partition 1 dla partycji która w oknie komputer jest jako pierwsza, select partition 2 dla partycji wyświetlanej jako druga, itd. Teraz wpisujesz polecenie format fs=NTFS quick jeżeli chcesz szybki format, lub format fs=ntfs jeżeli pełny i wciskasz enter. Po zakończeniu formatowania zamykasz okno, wyciągasz płytę i resetujesz kompa.

Jeżeli masz kilka dysków, odłącz je pozostawiając podłączony ten na którym jest ta partycja do sformatowania, aby uniknąć pomyłki.

To samo można zrobić spod instalatora Windows 7. W dodatku bez pobierania i bawienia się w komendy, w dodatku, jak user nie jest zbytnio rozeznany.

OK dzięki za pomoc.